Skutki podatkowe wynikające ze współpracy związanej z dystrybucją ubezpieczeń, a dotyczące momentu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu przekazywanych płatności na współfinansowanie nakładów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów świadczeń ugodowych wypłacanych w wyjątkowych sytuacjach na podstawie ugody pozasądowej.
Ustalenie, czy Spółka nie jest zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od wynagrodzenia wypłacanego z tytułu nabywanych polis ubezpieczeniowych.
Możliwość zastosowania 15% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 66.22.10.0. oraz PKWiU 66.29.19.0.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia za wykonywanie czynności agencyjnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 9 ustawy przez Grupę VAT.
1. Czy nabywane przez Wnioskodawcę usługi ubezpieczenia od (…) stanowią usługi, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT? 2. Czy na Wnioskodawcy spoczywają obowiązki płatnika podatku u źródła w związku z płatnościami za usługi ubezpieczenia na rzecz (…)?
Usługi świadczone na rzecz Wnioskodawcy, nabywane w ramach importu usług, nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, gdyż w świetle powołanych wyżej przepisów oraz orzecznictwa TSUE, czynności podejmowane przez Firmę niemiecką nie spełniają przesłanek do uznania ich za usługi ubezpieczeniowe, a tym samym i za pośrednictwo ubezpieczeniowe
Czy usługi ubezpieczeniowe nabywane od podmiotów będących nierezydentami, podlegają w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, oraz czy w związku z dokonywaniem na rzecz nierezydentów płatności za ww. usługi, ciążą na Wnioskodawcy obowiązki płatnika?
Czy usługi ubezpieczeniowe nabywane od podmiotów będących nierezydentami, podlegają w Polsce opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, oraz czy w związku z dokonywaniem na rzecz nierezydentów płatności za ww. usługi, ciążą na Wnioskodawcy obowiązki płatnika?
Usługi ubezpieczeniowe nie stanowią usług wymienionych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT. Tym samym, na Wnioskodawcy nie będą ciążyły obowiązki płatnika, o których mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o CIT w związku z ww. płatnościami.
Wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę z tytułu usług ubezpieczeniowych (polis ubezpieczeniowych) nie stanowią zapłaty za świadczenia, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, w konsekwencji Spółka, dokonując ww. płatności na rzecz (...), nie jest zobowiązana do wypełniania obowiązków płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (podatku u źródła).
W zakresie ustalenia, czy usługi ubezpieczeń nie mieszczą się w zakresie przedmiotowym przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji, na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek do obliczenia, pobrania i wpłacenia zryczałtowanego podatku dochodowego.
Usługi ubezpieczeniowe nie stanowią usług wymienionych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT. Tym samym, na Wnioskodawcy nie będą ciążyły obowiązki płatnika, o których mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o CIT w związku z ww. płatnościami.
Wydatki ponoszone przez Spółkę na rzecz Zagranicznych Ubezpieczycieli z tytułu Polis ubezpieczeniowych (zarówno w okolicznościach kiedy płatność dokonywana jest przez Spółkę bezpośrednio na rzecz Zagranicznego Ubezpieczyciela, jak i w okolicznościach dokonywania płatności za daną Polisę ubezpieczeniową za pośrednictwem Pośredników Ubezpieczeniowych lub CRO) nie stanowią (nie będą stanowić) zapłaty
Ustalenie czy od wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług ubezpieczeniowych uzyskiwanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez X. Wnioskodawca powinien pobrać podatek w formie ryczałtu (art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). Jeżeli, Wnioskodawca powinien pobrać podatek w formie ryczałtu (art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), a X.
1. Usługi Ubezpieczeń oraz Usługi Towarzyszące nabywane przez Wnioskodawcę od nierezydentów, nie mieszczą się w zakresie przedmiotowym przychodów opodatkowanych podatkiem u źródła określonych w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji, na Wnioskodawcy nie ciążą i nie będą ciążyć obowiązki płatnika określone w art. 26 ust. 1 tej ustawy. 2. W związku z wypłatą wynagrodzenia za Usługi Ubezpieczeń
1. Czy Wnioskodawczyni, zobowiązana jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniona do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawczyni będzie obowiązana jako płatnik
Wnioskodawca może opodatkować przychody z prowadzonej działalności gospodarczej (usługi ubezpieczeniowe ) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w/g stawki 15%, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. j ustawy.
Czy usługi ubezpieczenia nabywane przez Spółkę bezpośrednio od ubezpieczycieli będących nierezydentami w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o CIT oraz za pośrednictwem podmiotów z Grupy opisane w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym, nie mieszczą się w zakresie przedmiotowym przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji, na Spółce nie ciążą i nie będą ciążyć obowiązki
Usługi ubezpieczeniowe, których źródło znajduje się poza Polską nie są usługami zawierającymi się w art. 21 ust. 1 pkt 2a, zatem Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych
Szef KAS potwierdził, że podatnik prowadzący działalność w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego może zaliczyć do kosztów podatkowych wydatek poniesiony na zakup aparatów słuchowych. Tym samym Szef KAS za nieprawidłowe uznał stanowisko Dyrektora KIS, który odmówił podatnikowi takiego prawa.
Brak konieczności wliczenia kwot świadczonycb usług do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku konieczności wliczenia kwot świadczonych usług do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.