Czy należności wypłacane Przedstawicielowi (wynagrodzenie od zrealizowanej sprzedaży) stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, a w konsekwencji czy Wnioskodawca pełni funkcję płatnika podatku w rozumieniu art. 26 ust. 1 ustawy o CIT i jest zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dochodów uzyskiwanych przez Pośredników na terytorium
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług sklasyfikowanych w grupowaniu PKWiU 74.90.2. w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 74.90.12.0 (usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Stawka podatku zryczałtowanego od przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych jako: 1. Usługi pośrednictwa komercyjnego i wyceny, z wyłączeniem wyceny nieruchomości i ubezpieczeń (PKWiU 74.90.12.0), 2. Pozostałe usługi profesjonalne, naukowe i techniczne, gdzie indziej niesklasyfikowane (PKWiU 74.90), 3. Usługi związane z administracyjną obsługą biura (PKWiU 82.11)
Obowiązku poboru zryczałtowanego podatku od wynagrodzeń wypłacanych zagranicznym kontrahentom z Jordanii art. 29 ust. 1 pkt 5 updof
Zryczałtowany podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości rozliczania w formie ryczałtu ewidencjonowanego stawką 8,5% w odniesieniu do usług przedstawicielskich.
określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejsca opodatkowania usług oraz prawa do odliczenia podatku
Czy wypłaty wynagrodzeń z tytułu przedstawicielstwa handlowego poza granicami Polski stanowią przychody, o których mowa w art. 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy Spółka powinna pobierać zaliczki na podatek dochodowy oraz sporządzać informacje IFT1-R z tytułu wypłaty powyższych świadczeń?
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Strona prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży hurtowej pozostałych półproduktów (PKWiU 51.56.Z) oraz świadczy usługi przedstawicielskie pośrednictwa w sprzedaży towarów (PKWiU 74.87-14). Strona świadczy na rzecz i w imieniu zleceniodawcy zarejestrowanego na terytorium Japonii usługi polegające na:poszukiwaniu i pozyskiwaniu nowych klientów
Czy podatek od całości wyżej opisanej działalności rozlicza usługodawca?
Czy wykonując usługi przedstawicielskie dotyczące sprzedaży urządzenia wielofunkcyjnego, można odliczyć podatek VAT od zakupu artykułów spożywczych służących do prezentacji tego urządzenia?
Czy w opisanej sytuacji wydatek można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Proszę o pisemną interpretację zastosowania stawki podatku VAT, z tytułu świadczenia usług eksportowych, polegających na zbieraniu i przetwarzaniu informacji o polskim rynku klientów i potencjalnych odbiorcach zagranicznych oraz doradztwie w zakresie świadczenia ww. usług dla podmiotu gospodarczego z Niemiec.
Dotyczy kwestii stosowania numeru identyfikacji podatkowej UE oraz stawki podatku VAT dla usług świadczonych w Polsce na rzecz przedsiębiorstw zagranicznych mających siedziby na terenie UE, poza granicami Polski.
Jaką stawką podatku ma być opodatkowana prowizja otrzymywana od firmy niemieckiej (zleceniodawcy) za wyszukiwanie klientów na terenie Polski. Jeżeli dojdzie do transakcji to prowizja podatnika będzie wliczona w wartość celną importowanych towarów.
Podatnik zawarł ze spółką jawną X umowę, na mocy której spółka X świadczy na jego rzecz m.in. usługi agencyjno - przedstawicielskie. Podatnik pyta czy przychody spółki X osiągane z powyższego tytułu są przychodami z pozarolniczej działalności gospodarczej czy przychodami z działalności wykonywanej osobiście i w związku z tym korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na mocy § 67 ust. 1