Świadczone przez Państwa czynności inkasa na rzecz Miasta, stanowią usługę w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, podlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
Brak zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy (pobór opłaty skarbowej).
Wnioskodawca wykonując w imieniu Gminy jej zadania własne, polegające na prowadzeniu targowiska i poborze opłat targowych, nie świadczy usług na rzecz tej jednostki samorządu terytorialnego, w rozumieniu art. 8 ustawy. Zatem zwrot kosztu za inkaso opłaty targowej, który Gmina wypłaca Wnioskodawcy, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej nabycie usługi faktoringu oraz stawki podatku dla świadczonej usługi inkasa
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności polegającej na poborze opłaty targowej, z tytułu której wypłacane jest wynagrodzenie oraz wystawiania faktur dokumentujących te czynności.
Opodatkowania czynności polegającej na poborze opłaty targowej z tytułu której pobierane jest wynagrodzenie
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania poboru opłaty skarbowej przez Powiat za wynagrodzeniem za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu
Brak opodatkowania czynności polegającej na poborze opłaty targowej z tytułu której pobierane jest wynagrodzenie.
opodatkowanie otrzymywanego przez Wnioskodawcę wynagrodzenia za pobór na rzecz gminy opłat miejscowych.
Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług w ramach prowadzonej działalności usług cmentarzy, pod warunkiem niezaistnienia zawartych w art. 88 ustawy przesłanek negatywnych.
Świadczone przez Gminę usługi cmentarzy stanowią czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, i nie podlegają one zwolnieniu z opodatkowania tym podatkiem.
O ile usługi polegające na sprzedaży miejsc grzebalnych przez Gminę mieszczą się w klasyfikacji PKWiU 96.03.11.0 "Usługi cmentarzy i usługi związane z przeprowadzeniem kremacji", podlegają opodatkowaniu 8% stawką podatku od towarów i usług na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy w związku z art. 146a pkt 2 ustawy i poz. 180 załącznika nr 3 do ustawy
Usługi polegające na podziale kwot opłat pobieranych na podstawie art. 20 i 20¹ ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych na rzecz wydawców prasy, w sposób zgodny z postanowieniami odpowiednich rozporządzeń wykonawczych do ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz wypłacie należności poszczególnych wydawców prasy, zgodnie z dokonanym podziałem, które są sklasyfikowane przez Wnioskodawcę
1. Czy czynności w ramach prowadzonego inkasa opłaty targowej winny zostać uznane za usługę w rozumieniu ustawy o VAT, a w konsekwencji czy zapłata tytułem dokonania czynności poboru opłaty targowej (wynagrodzenie) winna zostać powiększona bądź też powinna zawierać w sobie podatek VAT? 2. Czy w świetle ustawy o VAT wynagrodzenia płatników i inkasentów (wywodzące się z ordynacji podatkowej i przepisów
Zwolnienie od podatku czynności poboru opłaty targowej w drodze inkasa przez zakład budżetowy.
Czy wynagrodzenie za pobór opłaty targowej ustanowione uchwałą Rady Miasta dla inkasentów (Zakładu, Spółki) wyznaczonych do pobierania opłaty targowej w drodze uchwały, która ma charakter należności publicznoprawnej stanowiącej dochód publiczny (budżetu gminy), podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy od prowizji należnej z tytułu inkasa Spółka powinna płacić podatek VAT?
Czy wynagrodzenie Wnioskodawcy wykonującego czynności poboru opłaty targowej (inkaso) na podstawie uchwały jednostki samorządu terytorialnego jest czynnością opodatkowaną podatkiem od towarów i usług?
Czy wynagrodzenie za inkaso opłaty targowej w wysokości 1% zebranej opłaty powinno być opodatkowane podatkiem od towarów i usług?