Nabycie na własne potrzeby – osobiste i do działalności gospodarczej – samochodu osobowego przez posiadacza orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym uprawnia do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z treści art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży budynków mieszkalnych.
Sprzedaż zespołu składników materialnych i niematerialnych będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Ewentualna dodatnia wartość firmy, która by powstała w wyniku Transakcji, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału we współwłasności Nieruchomości, Utwardzonego placu oraz Drogi.
Skoro sprzedaż Udziału w Nieruchomości będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT (zrezygnują Państwo ze zwolnienia z VAT, które Państwu przysługuje), to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC. W takim przypadku opisana umowa sprzedaży nie będzie podlegała opodatkowaniu PCC.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
Czynności nabywania nieruchomości (lokali mieszkalnych) nie będą podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. g) ww. ustawy, jako czynności dokonywane w sprawach podlegających przepisom o gospodarce nieruchomościami.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży mieszkania, w sytuacji gdy spadkodawca (babcia Wnioskodawcy) ustanowiła na rzecz brata Wnioskodawcy zapis zwykły zobowiązujący Wnioskodawcę do przeniesienia połowy (50%) udziałów w każdym z nabytych przez Wnioskodawcę w spadku po babci mieszkań na brata Wnioskodawcy, w terminie piętnastu lat od śmierci babci.
Skutki podatkowe sprzedaży dziesięciu lokali mieszkalnych w kilku umowach sprzedaży.
W zakresie braku możliwości zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycia mieszkania, w sytuacji posiadania prawa własności całego mieszkania (a nie wyłącznie udziału w nim) i to nabytego nie tytułem dziedziczenia, lecz tytułem darowizny.
Skutki podatkowe nabycia zakładu pracy wraz z prawami i obowiązkami z umów b2b oraz umów zlecenia.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym.
Gdy w stosunku do opisanej transakcji dojdzie do skutecznej rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, to sprzedaż Nieruchomości (działek z naniesieniami) będzie wyłączona z opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z zabudowaniami.
Skutki podatkowe zawarcia umowy przenoszącej prawa z umowy pożyczki.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego w sytuacji posiadania dwóch nieruchomości odziedziczonych w częściach ułamkowych.
Skoro omawiana we wniosku sprzedaż Nieruchomości (działek zabudowanych Budynkiem i Budowlami) będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT – w związku z Państwa rezygnacją ze zwolnienia w części, w której to zwolnienie przysługuje i brakiem zwolnienia w VAT w pozostałej części sprzedaży – to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Skoro sprzedaż Nieruchomości (Transakcja) będzie podlegała faktycznemu opodatkowaniu VAT (nie będzie z tego podatku zwolniona), to w sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC; transakcja sprzedaży będzie wyłączona z opodatkowania w PCC.