Uznanie sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w upadłości przez syndyka za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Nabycie składników majątku Upadłego (nieruchomości i ruchomości) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, wobec czego będzie wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Przedmiotu Transakcji w świetle art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Skutki podatkowych przywrócenia Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaży Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Przywrócenie Nieruchomości do masy upadłości oraz sprzedaż Nieruchomości przez Syndyka masy upadłości.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Brak obowiązku ponownego wystawienia faktur na kwoty otrzymane od Najemców za najem w okresie, w którym syndyk nie miał we władaniu nieruchomości oraz obowiązek wystawienia faktur z tytułu udostępnienia nieruchomości za wynagrodzeniem przez syndyka po przejęciu nieruchomości.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia zespołu składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Uznanie sprzedaży składników majątkowych spółki w upadłości za czynność niepodlegającą przepisom ustawy o VAT jako zbycie przedsiębiorstwa.
Transakcja zbycia przez syndyka wskazanych we wniosku składników majątku upadłej spółki stanowić będzie transakcję zbycia przedsiębiorstwa i w konsekwencji nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Prawo do skorzystania z ulgi na złe długi. Powyższe prawo przysługuje niezależnie od tego czy uprawdopodobnienie niespłacalności wierzytelności miało miejsce przed, czy po zgłoszeniu wniosku o ogłoszenie upadłości Dłużnika. Nie ma również wpływu okoliczność, czy dana wierzytelność zostanie uznana na liście wierzytelności bądź nie.
Obowiązek obliczenia i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu osiągnięcia dochodów powstałych w wyniku działania syndyka.
wyłączenie z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług sprzedaży przedsiębiorstwa w toku postępowania upadłościowego
wyłączenie z opodatkowania sprzedaży w toku postępowania upadłościowego przedsiębiorstwa Upadłego
Wyłączenie z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa w toku postępowania upadłościowego.
Brak wyłączenia z opodatkowania dostawy nieruchomości będących przedmiotem transakcji jako zbycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanych będących przedmiotem transakcji oraz brak opodatkowania dostawy nieruchomości niezabudowanych będących przedmiotem transakcji.
Czy w zeznaniu podatkowym PIT-38 za 2017 r. Wnioskodawca może wykazać poniesioną stratę zgłoszoną w wezwaniu sądowym, prowadzonym w postępowaniu upadłościowym właściciela obligacji?
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym ogłoszenie upadłości Spółki, a w konsekwencji zamknięcie jej ksiąg rachunkowych, pozostanie bez wpływu na sposób funkcjonowania PGK oraz przyjęty przez PGK rok podatkowy? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/
Czy Spółka powinna naliczać amortyzację od dzierżawionych obiektów i urządzeń? Czy amortyzacja ta będzie stanowić koszt uzyskania przychodów?
Czy spółka akcyjna w upadłości może - na podstawie art. 16f updop - amortyzować używane na potrzeby upadłości środki trwałe ?
Czy nabywając nieruchomość od spółki akcyjnej w upadłości, objętą księgą wieczystą, stanowiącą składnik majątku spółki akcyjnej w upadłości związany z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą, Podatnik nie będzie ponosił odpowiedzialności z art. 112 ustawy Ordynacja podatkowa, jeżeli nabycie nastąpi w ramach postępowania upadłościowego?