Możliwość zwolnienia z opodatkowania dotacji udzielonej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka oraz wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki objętych dofinansowaniem zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 48 i pkt 58 ustawy CIT.
Możliwość opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 3%. przychodów uzyskiwanych z tytułu wynagrodzenia za pełnienie funkcji dyrektora szkoły, pokrytego ze środków dotacji oświatowej.
Opodatkowanie otrzymanej pomocy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
podstawa opodatkowania dla usług świadczonych przez Gminę oraz prawo do odliczenia VAT naliczonego wykazanego na fakturach zakupowych związanych z realizacją Zadania
Wypłata środków podmiotowi prowadzącemu przedszkole niepubliczne jako wyrównanie dotacji po upływie roku budżetowego na jaki dotacja została przyznana.
Skoro dany wydatek jest wyłączony z kosztów podatkowych, to nie może być jednocześnie uwzględniany w tych kosztach poprzez zastosowanie proporcji, o której mowa w art. 22 ust. 3 i 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Takie stanowisko zajął Minister Finansów w interpretacji, której fragment zamieszczamy poniżej. Pismo w pełnym brzmieniu jest dostępne na www.mk.infor.pl w zakładce Archiwum
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu zapłaconych odsetek z tytułu niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystania środków pochodzących z UE
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczania odsetek naliczonych od zwracanych - na podstawie zawartych umów o dofinansowanie - dotacji, udzielonych z budżetu państwa lub ze środków europejskich, do kosztów uzyskania przychodów w okresie ich zapłaty?
Czy Uniwersytet jest uprawniony do zaliczenia odsetek od zwróconej części dotacji, naliczonych zgodnie z art. 207 ust. 1 ustawy o finansach publicznych, do kosztów uzyskania przychodów?
momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek naliczonych od zwróconej części dotacji
moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych sfinansowanych w części zwróconą dotacją
Czy kwoty zaliczone do rozliczeń międzyokresowych przychodów zwiększające pozostałe przychody operacyjne, równolegle do odpisów amortyzacyjnych wpływają na wynik podatkowy?
Czy w przypadku odniesienia nierozliczonej części dotacji na pozostałe przychody operacyjne w Spółce powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
1. Czy opisane zdarzenie rodzi skutki finansowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w przypadku, gdy Wnioskodawca nie wykorzystuje dotacji na pokrycie kosztów działalności gospodarczej którą prowadzi? 2. Czy Wnioskodawca jest zobowiązany do wyksięgowania równowartości netto dotacji z podatkowej księgi przychodów i rozchodów w miesiącu otrzymania?
Spółka z o.o. do czerwca ubiegłego roku prowadziła działalność handlową, jak również szkoleniową w ramach projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej (Program Operacyjny Kapitał Ludzki). Czy koszty na codzienne utrzymanie, tj. prowizje bankowe, odsetki od kredytu, koszty utrzymania biura niemieszczące się w budżetach projektowych, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Nadmieniam,
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowej kwalifikacji otrzymanych przez Spółkę środków finansowych.
Czy otrzymywane przez samorządowy zakład budżetowy od gminy dotacje przedmiotowe do wody i ścieków są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych? Czy koszty uzyskania przychodów należy zmniejszyć o kwotę otrzymanej dotacji?
Czy w przypadku odniesienia nierozliczonej części dotacji na pozostałe przychody operacyjne u Podatnika powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie przychodów z bezzwrotnej pomocy zagranicznej. Zwolnienia przedmiotowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 46 i art. 21 ust. 1 pkt 47c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
1. Czy prawidłowe jest założenie Instytutu, że dopiero moment przyjęcia przez zleceniodawcę projektu badawczego (6 PR oraz projekty badawcze, w tym promotorskie) oraz otrzymanie końcowej kwoty środków przyznanych na realizację projektu (UE), zlecanego przedsiębiorstwa (WFOŚiGW) lub moment rozliczenia środków przeznaczonych na działalność wystawienniczą, będzie decydował o uznaniu wpływów jako przychodów
Wobec faktu, że podlegająca zwrotowi na rzecz MZK nadpłata podatku VAT została pierwotnie sfinansowana z dotacji otrzymanej od Gmin może być ona przez Zakład wydatkowana na dowolne bieżące koszty działalności. Czy wobec tego źródła finansowania będą to koszty uznane jako stanowiące czy też nie stanowiące kosztów uzyskania przychodów?
W którym roku podatkowym w 2007, czy 2008 Spółka powinna ująć korektę przychodów związanych ze zwrotem otrzymanych wcześniej dopłat (dotacji) do biletów ulgowych?
Czy odpłatna działalność Fundacji jako organizacji pożytku publicznego, polegająca na częściowo odpłatnych czynnościach dowozu osób niepełnosprawnych świadczonych w okresie od 1 stycznia 2005r. do dnia 31 października 2007r. jest działalnością gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług i czy Fundacja powinna wpłaty od pracowników Zakładu i uczestników Warsztatu i Domu wykazać w deklaracjach