Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (remontu pokoju, koszt uczęszczania w placówce, zakup sprzętu).
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu osobowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatku na opłacenie czesnego za uczestnictwo syna w obowiązkowym przygotowaniu przedszkolnym (zerówce) w prywatnym przedszkolu integracyjnym.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków - poniesionych dla potrzeb związanych z niepełnosprawnością dziecka - na zakup tabletu, drukarki, rysika, tuszu do drukarki oraz klimatyzatora.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z ponoszeniem opłat z tytułu czesnego za szkołę prywatną oraz za terapię rodzinną.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na wyposażenie pomieszczenia do prowadzenia ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Uznanie czynności wykonywanych przez Pośrednika na rzecz Państwa za import usług zwolnionych od podatku VAT.
Czy wydatki na rehabilitację metodą audio-psycho-fonologii mogą zostać odliczone w zeznaniu podatkowym w ramach ulgi rehabilitacyjnej?
Czy począwszy od rozliczenia za rok 2022 w swoim rozliczeniu ma Pan prawo odliczyć od dochodu poniesione wydatki na zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjno-edukacyjne oraz inne wyszczególnione terapie (np. dogoterapia) realizowane w punkcie przedszkolnym prowadzonym przez podmiot specjalizujący się w terapii autyzmu udokumentowane wystawionymi przez ten podmiot imiennymi rachunkami?
Czy przychód uzyskiwany przez Stowarzyszenie z czesnego pobieranego w prowadzonej przez Stowarzyszenie szkole, przeznaczony na nabycie nieruchomości służącej realizacji celów Stowarzyszenia zbieżnych z celami określonymi w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Wydatki na zakup dla niepełnosprawnych dzieci butów z obcasami Thomasa oraz opłaty za półkolonie uprawniają do odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej, zaś wydatki na zajęcia niepełnosprawnych dzieci dostosowane do ich wieku, które są dostępne także dla zdrowych dzieci nie są wydatkami na cele rehabilitacyjne i nie uprawniają do tej ulgi.
Brak podlegania opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży produktów wytworzonych przez uczestników Pracowni (osoby niepełnosprawne) w ramach realizowanego programu rehabilitacji.
Osoba niepełnosprawna, mającą na utrzymaniu niepełnosprawną, pełnoletnią wnuczkę może odliczyć do kwoty 2.280 zł wydatki z tytułu używania samochodu osobowego poniesione w związku celami rehabilitacyjnymi oraz związanymi z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych swoich oraz wnuczki.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i odliczenia wydatków na zakup płyty grzewczej zmieniającej kuchenkę gazową (palnikową)
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i zabiegów rehabilitacyjnych w ramach terapii logopedycznej z leczeniem jąkania.
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na zakup majtek chłonnych (pieluchomajtek).