Wykonując wyłącznie czynności zwolnione od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy, czyli których wartość sprzedaży nie przekroczy kwoty 200 000 zł lub wykonując wyłącznie czynności zwolnione na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy lub przepisów wydanych na podstawie art. 82 ust. 3 mają możliwość złożenia zgłoszenia rejestracyjnego, natomiast zgłoszenie takie nie ma charakteru obligatoryjnego. Zatem
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych od wykonawcy testamentu.
Brak ograniczenia kosztów uzyskania przychodu w przypadku dokonywania zapłaty zobowiązań Spółki z tytułu dostaw towarów czy usług za pośrednictwem wirtualnego rachunku grupowego i możliwości ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych
Czy Wnioskodawca może amortyzować i ująć w kosztach prowadzenia działalności (w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów) zakup samochodu za kwotę 5 500 euro (23 874,95 zł) w gotówce od kontrahenta niemieckiego?
Czy częściową zapłatę dokonaną przelewem tj. 16.000 zł można potraktować jako wartość środka trwałego podlegającą amortyzacji 20% w skali roku i ujmując ją w koszty uzyskania przychodu?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków rozliczonych za pomocą rachunku płatniczego.
brak obowiązku zgłaszania rachunku pieniężnego, który Wnioskodawca posiada w domu maklerskim, do Urzędu Skarbowego
Koszty uzyskani przychodów przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności - split payment
1. Czy płatności za towar, nabywany przez Wnioskodawczynię od hurtowni farmaceutycznej może zaliczyć do kosztów uzyskania swojego przychodu jeżeli: - Wnioskodawczyni ma umowę o współpracę z hurtownią, która nie określa wartości transakcji, a jedynie zasady współpracy (składanie zamówień, dostawę towaru, rozliczanie ceny); - w ramach takiej umowy Wnioskodawczyni zawiera szereg transakcji (każda z nich
rozpoznanie różnic kursowych z tytułu rozliczeń walutowych w ramach świadczonych usług brokerskich m.in. w zakresie obrotu energią elektryczną oraz kontraktami terminowymi na energię elektryczną
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na mieszkaniowych rachunkach powierniczych związanych z prowadzoną pozarolniczą działalność gospodarczą.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach powierniczych związanych z prowadzoną pozarolniczą działalność gospodarczą.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach zastrzeżonych związanych z prowadzoną pozarolniczą działalność gospodarczą.
Zwolnienie podmiotowe art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn
Czy urząd skarbowy ma prawo opodatkować darowiznę od rodziców dla córki argumentując, że fakt otrzymania środków nie został udokumentowany, nie został więc spełniony warunek, pozwalający zastosować zwolnienie od podatku z tytułu otrzymanej darowizny?
Określenie aktualnie obowiązującej stawki podatku od towarów i usług w stosunku do opisanych usług, stanowiących odrębną całość, a zarazem elementy usług w zakresie wszelkich transakcji płatniczych i prowadzenia rachunków pieniężnych, właściwe i niezbędne do ich świadczenia, t.j. miesięcznej opłaty za udostępnianie członkom SKOK sieci bankomatów i miesięcznej opłaty za udostępnianie SKOK-om sieci terminali
opodatkowanie przychodów z odsetek od rachunków pieniężnych zgromadzonych na rachunku Escrow.
Czy obowiązek przesyłania naczelnikowi urzędu skarbowego comiesięcznych informacji o założonych i zlikwidowanych rachunkach bankowych osób prowadzących działalność gospodarczą, wynikający z art.82 §2 Ordynacji podatkowej, dotyczy również rachunków papierów wartościowych i rachunków pieniężnych, prowadzonych dla klientów Banku na podstawie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.
Jak ustalić podstawę opodatkowania w przypadku zaistnienia zdarzenia powodującego opodatkowanie dochodu uzyskanego z tytułu oszczędzania na indywidualnym koncie emerytalnym, tj. jak określić "sumę wpłat", o której mowa w art. 30 ust. 3a updof?