Interpretacja w zakresie możliwości wprowadzania do składu podatkowego Spółki wyrobów akcyzowych będących własnością klienta, nakładania swoich znaków akcyzy na te wyroby akcyzowe oraz zapłaty – w imieniu klienta – należnego podatku akcyzowego po zakończeniu procedury zawieszenia poboru akcyzy i złożenia deklaracji podatkowej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot wypłacanych z tytułu kar/odszkodowań na rzecz Dystrybutorów oraz zwróconych do NFZ kwot z tytułu braku zapewnienia ciągłości oraz rocznej dostawy leków.
Czy Wnioskodawca słusznie naliczył w 2023 r. odsetki za przekroczenie używania na podstawie art. 16e ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, czy też dokonał tego nieprawidłowo i przysługuje mu prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty bez jednoczesnego składania korekty zeznania CIT-8 lub CIT-8E; - Jeśli w odpowiedzi na pytanie 1 organ podatkowy uzna, że Wnioskodawca słusznie naliczył odsetki za przekroczenie
Biorąc pod uwagę, że powziął Pan informację 39 dni po terminie uprawomocnienia postanowienia o przysądzeniu własności, podejmując jednocześnie wielokrotne próby potwierdzenia drogą telefoniczną bieżącego uprawomocnienia, pyta Pan, jaką metodykę przyjąć, by móc efektywnie uregulować zobowiązania podatkowe w terminie?
Czy wartość niespłaconych zobowiązań Spółki istniejących w momencie wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego stanowić będzie dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Odpowiedzialność spadkodawcy (Wnioskodawczyni) za zobowiązania podatkowe spadkobiercy (babci Wnioskodawczyni) z tytułu dziedziczenia po zmarłym S. O.
Czy Wnioskodawca, jako spadkobierca, jest zobowiązany do uiszczenia podatku, którego spadkodawca nie uiścił nabywając spadek po swojej matce?
1) Jeżeli w wyniku przeprowadzonych przez Bank korekt wartości zobowiązań publicznoprawnych za przeszłe okresy rozliczeniowe wystąpi zaległość a za wcześniejszy lub ten sam okres rozliczeniowy wystąpi nadpłata w wysokości uiszczonych przez Bank zobowiązań publicznoprawnych, to wysokość nadpłaty zostanie zaliczona na pokrycie kwoty zaległości wykazanej w korekcie wysokości należności publicznoprawnej
Czy przeprowadzona transakcja wniesienia akcji spółki kapitałowej do Funduszu i objęcie w zamian certyfikatów inwestycyjnych stanowi dla Spółki przychód w rozumieniu ustawy z dnia 15.02.1992r., o podatku dochodowym od osób prawnych i czy powoduje powstanie zobowiązania podatkowego?
Czy w wyniku wniesienia aportu do C. spółki komandytowej powstało na gruncie prawa krajowego i prawa unijnego zobowiązanie w podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy sprzedaży nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu stanowi źródło przychodu w świetle art. 10 ust. 1 pkt 8 lit.a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją powstało zobowiązanie z tytułu niezapłacenia podatku?
Czy w związku z przekształceniem spółki małżeńskiej w spółkę cywilną koszty związane z likwidacją " starej działalności " spowodują powstanie zobowiązania podatkowego i czy " nowa firma " będzie miała obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych ?
1. Czy zachodzą przesłanki określone w art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy, a zatem, czy dzierżawa statku od zagranicznej osoby prawnej z siedzibą na Wyspie Man, skutkuje powstaniem zobowiązania podatkowego po stronie zagranicznej spółki?2. Jeżeli tak, to czy pomiędzy państwem rezydencji zagranicznej osoby prawnej, a Rzeczpospolitą Polską została zawarta umowa międzynarodowa skutkująca zmianą stawki podatku
Czy powstaje zobowiązanie w podatku od towarów i usług w wyniku podziału spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i w konsekwencji podziału części zapasów na spółkę nowo utworzoną?