Czy czynność dokonana na podstawie art. 66 Ordynacji podatkowej wygeneruje przychód Gminy, występującej jako organ podatkowy, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, jeżeli Gmina jest jednocześnie jedynym wspólnikiem zadłużonej Spółki?
Od 1 lipca 2018 r. kolejna grupa podatników będzie zobowiązana do przekazywania ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych na żądanie organów podatkowych w strukturze JPK. Będą to mikro-, mali oraz średni przedsiębiorcy.
Czy Spółka zobowiązana będzie do przekazywania bez wezwania za pomocą środków komunikacji elektronicznej, ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych informacji o prowadzonej ewidencji sprzedaży począwszy od dnia 1 stycznia 2017 r., w zakresie danych objętych ewidencją za okres począwszy od stycznia 2017 r.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie formy certyfikatu rezydencji.
W przedmiocie ustalenia czy przynależność do Podatkowej Grupy Kapitałowej powoduje konieczność ze strony Wnioskodawcy comiesięcznego przekazywania pliku JPK_ VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT) od 1 lipca 2016 r.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie formy certyfikatu rezydencji.
Określenia przychodu z tytułu objęcia udziałów w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny
Od 1 stycznia 2016 r. zaczynają obowiązywać istotne zmiany w Ordynacji podatkowej. Celem nowelizacji było głównie zracjonalizowanie i uproszczenie procedur podatkowych, ale wiele z nich wpływa na podstawowe prawa i obowiązki podatnika. Zmiany dotyczą m.in. zasad naliczania odsetek od zaległości podatkowych, wydawania interpretacji podatkowych czy nakładania kar porządkowych. Z punktu widzenia podatnika1
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash poolingu oraz w zakresie możliwości szacowania dochodów związanych z umową cash poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów/kosztów ich uzyskania w odniesieniu do odsetek otrzymywanych/płaconych w związku z umową cash poolingu oraz w zakresie powstania przychodów/kosztów ich uzyskania w odniesieniu do przelewanych środków w związku z umową cash poolingu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów/kosztów ich uzyskania w odniesieniu do odsetek otrzymywanych/płaconych w związku z umową cash poolingu oraz powstania przychodów/kosztów ich uzyskania w odniesieniu do przelewanych środków w związku z umową cash poolingu.
podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash poolingu oraz możliwości szacowania dochodów związanych z umową cash poolingu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości szacowania dochodu przez organy podatkowe w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów/kosztów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów/kosztów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej w związku z umową cash poolingu oraz możliwości szacowania dochodów związanych z umową cash poolingu.
możliwość zastosowania przez organ podatkowy art. 19 w sytuacji, gdy wartość wyrażona w cenie określonej w umowie odpłatnego zbycia znacznie odbiega od wartości rynkowej zbywanego składnika majątku sposób ustalenia dochodu ze sprzedaży przedsiębiorstwa.
możliwość zastosowania przez organ podatkowy art. 19 w sytuacji, gdy wartość wyrażona w cenie określonej w umowie odpłatnego zbycia znacznie odbiega od wartości rynkowej zbywanego składnika majątku sposób ustalenia dochodu ze sprzedaży przedsiębiorstwa.
Czy organy podatkowe mają prawo szacować przychód Wnioskodawcy z tytułu zbycia udziałów w celu umorzenia, w przypadku, gdy wynagrodzenie za umarzane udziały będzie niższe od wartości rynkowej tych udziałów?
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy z tytułu zbycia udziałów w celu umorzenia w wysokości różnicy pomiędzy wynagrodzeniem należnym z tytułu umorzenia udziałów w Spółce a kosztem nabycia tych udziałów równym wartości nominalnej własnych udziałów wydanych dotychczasowym udziałowcom Spółki w zamian za aport?