Interpretacje

Interpretacja
10.10.2024 Podatki

Nabycie w drodze licytacji komorniczej w postępowaniu egzekucyjnym udziałów w spółce z o.o. nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż przybicie przez komornika nie zostało wymienione jako czynność skutkująca opodatkowaniem podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
19.09.2024 Podatki

Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.

Interpretacja
03.09.2024 Podatki

Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana

Interpretacja
19.10.2022 Podatki

Dotyczy opodatkowania sprzedaży egzekucyjnej części działek objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Interpretacja
15.06.2022 Podatki

Do planowanej przez Komornika sprzedaży nieruchomości zabudowanej zastosowanie znajdzie norma wynikająca z przepisu art. 43 ust. 21 ustawy.

Interpretacja
23.09.2021 Podatki

W zakresie braku obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej w przypadku kiedy od wynagrodzenia potrącana jest kara umowna, zajęcie egzekucyjne, obowiązek stosowania mechanizmu w stosunku do pozostałej kwoty

Interpretacja
24.08.2021

Uznanie za płatnika akcyzy od sprzedaży samochodu osobowego, dokonywanej w trybie egzekucji

Interpretacja
16.03.2020 Podatki

brak obowiązku dokonania płatności metodą podzielonej płatności faktury wystawionej na kwotę wyższą niż 15.000 zł objętej tytułem egzekucyjnym na rachunek bankowy organu egzekucyjnego

Interpretacja
23.02.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy nieruchomości w trybie licytacji komorniczej.

Interpretacja
13.03.2015 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej.

Interpretacja
03.07.2014 Podatki

W zakresie opodatkowania dostawy lokalu mieszkalnego stanowiącego majątek prywatny dokonywanej w trybie egzekucji komorniczej.

Interpretacja
29.05.2014 Podatki

Czy i w jakiej wysokości powinna zostać naliczona stawka podatku VAT przy ewentualnej sprzedaży ww. nieruchomości?

Interpretacja
21.03.2014 Podatki

W odniesieniu do stanowiska Strony, nie można zgodzić się z Wnioskodawczynią, że komornik sądowy jako organ egzekucyjny nie posiada ustawowych kompetencji do ustalenia wysokości podatku VAT od sprzedanej w drodze licytacji nieruchomości. Komornik sądowy co do zasady jest płatnikiem podatku od towarów i usług od dokonywanych dostaw w trybie egzekucji, jednakże w przypadku przedmiotowej transakcji podatek

Interpretacja
09.09.2013 Podatki

Czy na podstawie informacji otrzymanych od zagranicznych organów egzekucyjnych o nieściągalności jednej wierzytelności, Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów podatkowych wszystkie spisane wierzytelności od danego kontrahenta?

Interpretacja
28.02.2013 Podatki

Wskazanie podmiotu zobowiązanego do odprowadzania podatku VAT z tytułu świadczonych usług dzierżawy pomieszczeń oraz gruntów.

Interpretacja
21.12.2012 Podatki

W jakim momencie (dacie) Spółka może uznać nieściągalność wierzytelności za udokumentowaną zgodnie z art. 16 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i zaliczyć ją w koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
04.12.2012 Podatki

Czy w związku z zaistniałą sytuacją wystąpi konieczność zapłaty 19% podatku dochodowego, a jeżeli tak, to od jakiej kwoty?

Interpretacja
09.04.2009 Podatki

Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wydanie przez właściwy organ egzekucyjny postanowienia w trybie art. 824 § 1 pkt 3 kpc w związku z brakiem majątku dłużnika (spółki kapitałowej) powoduje, że Spółka będzie mogła zaliczyć swoją wierzytelność do kosztów stanowiących koszty uzyskania przychodów, czy też jest ona zobowiązana do dochodzenia swoich wierzytelności od podmiotów

Interpretacja
26.03.2009 Podatki

Komornik sądowy nie jest płatnikiem podatku VAT z tytułu dostawy nieruchomości, bowiem dostawa realizowana przez dłużnika nie podlegałaby opodatkowaniu. Komornik nie jest zatem zobowiązany do obliczenia i uiszczenia podatku VAT.

Interpretacja
14.11.2005 Podatki

Kto powinien opodatkować kwotę zaległego wynagrodzenia wyegzekwowanego przez Urząd Skarbowy od byłego pracodawcy?

Interpretacja
24.03.2005 Podatki

Czy komornik sądowy w sytuacji, gdy nie wykonuje czynności egzekucyjnych w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego przy sprzedaży nieruchomości:1) jest płatnikiem podatku od dokonywanej w trybie egzekucji dostawy nieruchomości będącej własnością dłużnika ? 2) ma obowiązek wystawiania w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzającej dokonanie dostawy nieruchomości ?

Poprzednia Następna