Nieumorzona wartość likwidowanego środka trwałego obciąży bieżące koszty operacyjne Spółki pomniejszając podstawę opodatkowania podatkiem CIT i nie wpłynie na zwiększenie wartości początkowej nowo wytworzonego w tym miejscu środka trwałego. W konsekwencji nie będzie stanowiła kosztu uzyskania przychodu poprzez dokonywane odpisy amortyzacyjne
Amortyzacja podatkowa środków trwałych niezmienionych w wyniku Modernizacji, zastosowanie art. 16g ust. 16 i ust. 17 updop do środków trwałych o wartości początkowej zmienionej w wyniku Modernizacji, wycofanie z używania środków trwałych przeznaczonych na sprzedaż oraz zaliczenie do KUP nie w pełni umorzonej wartości początkowej likwidowanych środków trwałych.
1. Czy koszty likwidacji zbędnych budynków, tj. koszty ich rozbiórki zwiększają koszt wytworzenia nowo budowanego środka trwałego, generując jego wartość początkową. 2. Czy nieumorzona wartość wyburzonych w związku z inwestycją budynków zwiększy wartość wytworzenia nowo budowanego środka trwałego, generując jego wartość początkową podlegającą amortyzacji, czy też stanowiła będzie jednorazowy pozostały
1. Czy wartość niezamortyzowanej na dzień 31 grudnia 2023 r. części środków trwałych opisanych w stanie faktycznym, która uległa likwidacji w rezultacie przebudowy, może zostać jednorazowo rozpoznana jako koszt uzyskania przychodów w miesiącu likwidacji? 2. Czy nowe części placów (…) które powstały, w rezultacie przebudowy placów (…) powinny stanowić odrębne środki trwałe podlegające amortyzacji?
Dotyczy ustalenia: - czy wszystkie budynki i budowle nabyte przez Spółkę są środkami trwałymi podlegającymi amortyzacji, niezależnie od okresu ich wykorzystywania w działalności gospodarczej; - w jakim momencie nieumorzona wartość budynków i budowli stanowi koszt uzyskania przychodów.
Czy Spółka jest uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w zakresie nieumorzonych wartości przekazanych środków trwałych w związku ze zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa jako że nie zostały spełnione warunki wynikające z art. 16 ust. 1 pkt 6 updop?
Czy w świetle tak przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca będzie uprawniony do ujęcia jednorazowo w kosztach uzyskania przychodów straty powstałej w wyniku wyburzenia nie w pełni umorzonego środka trwałego w postaci Budynku?
czy niezamortyzowana część zlikwidowanych środków trwałych sfinansowanych częściowo dotacją będzie stanowić koszt uzyskania przychodów w całości bez rozbicia na część objętą dofinansowaniem i część nieobjętą dofinansowaniem.
Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę powstałą w wyniku likwidacji środków trwałych w kwocie odpowiadającej nieumorzonej wartości zlikwidowanych środków trwałych .
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości początkowej lokalu mieszkalnego przy ustalaniu dochodu z jego sprzedaży
1) Czy strata powstała w wyniku likwidacji Pozostałych środków trwałych stanowi koszt bezpośredni realizacji inwestycji polegającej na wzniesieniu Nowych hal magazynowych, który po oddaniu do użytkowania powiększy wartość początkową Nowych hal magazynowych? 2) Czy Wydatki na rozbiórkę stanowią koszt bezpośredni realizacji inwestycji polegającej na wzniesieniu Nowych hal magazynowych i po oddaniu do
w zakresie ustalenia, czy w momencie sprzedaży nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego, którego zakup częściowo został sfinansowany dotacją, kosztem uzyskania przychodu będzie cała niezamortyzowana wartość środka trwałego bez rozbicia na część objętą dofinansowaniem i część nieobjętą dofinansowaniem
Skutki podatkowe związane z wyburzeniem budynków oraz wybudowaniem w ich miejsce nowych budynków, będących środkami trwałymi bądź towarami handlowymi, w związku z rozpoczęciem nowej inwestycji.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcych środkach trwałych.
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty odpowiadającej niezamortyzowanej podatkowo wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieumorzonej wartości zlikwidowanych środków trwałych.
Co będzie stanowiło koszt uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży przedmiotowej nieruchomości w przypadku sprzedaży tej nieruchomości w ciągu 6 lat od jej przekazania na cele osobiste, w sytuacji gdy wynajem opodatkowywany będzie ryczałtem ewidencjonowanym?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym
Uprawnienie do zaliczenia w poczet kosztów uzyskania przychodów straty odpowiadającej wartości niezamortyzowanych nakładów w momencie wygaśnięcia umowy w związku z nieodpłatnym przekazaniem Miastu poczynionych nakładów przed upływem normatywnego okresu amortyzacji
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości środka trwałego oraz możliwości dokonania korekty zeznań rocznych za lata 2013-2016.