Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Sp. z .o. o i wypłata zysku.
Skutki podatkowe wypłaty zysku po przekształceniu jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Możliwość i sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zysku przeznaczonego na kapitał zapasowy lub rezerwowy Spółki.
W zakresie ustalenia czy wypłata przez Wnioskodawcę Przekształconemu przedsiębiorcy będącemu udziałowcem Spółki z o.o. środków pieniężnych, które już zostały opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej Przekształcanego przedsiębiorcy (art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych), będzie
Czy wypłata wynagrodzenia przez Wnioskodawcę w sposób opisany w opisie stanu faktycznego, w związku z umorzeniem udziałów za wynagrodzeniem (dokonanym w trybie art. 199 kodeksu spółek handlowych), na rzecz Spółki występującej, której faktyczna wypłata następuje w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, stanowiąca wykonanie zobowiązania powstałego i zaksięgowanego przez Wnioskodawcę przed
Dotyczy ustalenia, czy zyski wypracowane w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, które podatnik przekazał na kapitał zapasowy po zakończeniu ryczałtu będą opodatkowane.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych, konwersja wierzytelności na kapitał zakładowy oraz kapitał zapasowy nie będzie powodować po stronie Spółki powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Na pokrycie wkładów w nowo powstałej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością wniesiono składniki rzeczowe w postaci urządzeń technicznych. Wartość nominalna kapitału zakładowego wynosi 50 000 zł, natomiast łączna wartość wnoszonych na jego pokrycie urządzeń to 80 000 zł. W jaki sposób rozliczyć tę transakcję w księgach rachunkowych? Jak amortyzować bilansowo i podatkowo wniesione składniki majątku?
Ustalenie prawidłowości zastosowania art. 15cb updop oraz przedstawionych wyliczeń kosztów uzyskania przychodów na podstawie ww. przepisu.
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przez spółkę jawną i po przekształceniu wypłaconego udziałowcom spółki z.o.o. z kapitału zapasowego.
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego przed przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Brak opodatkowania wypłaty zysków wygenerowanych przed okresem, w którym spółka komandytowa nie była podatnikiem CIT, oraz brak obowiązków płatnika.
Nadwyżka wartości wniesionego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na kapitał zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia dopłat na kapitał zapasowy spółki.
Opodatkowanie zysku wypracowanego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej po jej przekształceniu w spółkę kapitałową i następczego przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową w przypadku wypłaty zysku przez spółkę komandytową.
Wypłata zysku spółki przejmowanej znajdującego się na kapitale zapasowym przez spółkę przejmującą - obowiązki płatnika.
1. Czy niezależnie od tego, z zysków których lat kapitał zapasowy jest zbudowany, i niezależnie od wskazań w uchwale z której części zysków strata za rok 2023 zostanie pokryta, Spółka nie będzie zobowiązana do skorygowania kosztów uzyskania przychodu o kwotę tzw. hipotetycznych odsetek uwzględnionych w rozliczeniu CIT odpowiednio w roku 2022 i 2023 w związku z przekazaniem zysku za rok 2021 na kapitał
Dotyczy ustalenia, czy wypłata wynagrodzenia przez Wnioskodawcę w sposób opisany w opisie stanu faktycznego, w związku z umorzeniem udziałów za wynagrodzeniem (dokonanym w trybie art. 199 kodeksu spółek handlowych), na rzecz Spółki występującej, której faktyczna wypłata następuje w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, stanowiąca wykonanie zobowiązania powstałego i zaksięgowanego przez
Czy przy uwzględnieniu kosztu uzyskania przychodów na podstawie art. 15cb ust. 1 ustawy CIT w dwóch latach podatkowych bezpośrednio następujących po roku wniesienia dopłaty lub podwyższenia kapitału rezerwowego lub zapasowego (w oparciu o art. 15cb ust. 2 ustawy o CIT), wartość stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego (o której mowa w art. 15cb ust. 1 ustawy o CIT) należy ustalić na ostatni dzień
Przeznaczenie zysku na podstawie uchwały wspólników na kapitał zapasowy oraz obowiązku zapłaty ryczałtu.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę komandytową zysku wypracowanego przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przed przekształceniem.