Brak prawa do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0%, zarówno w fakturach zaliczkowych jak i w fakturze ostatecznej.
Wystawianie faktur korygujących oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT udzielonych przez Spółkę odbiorcom uprawnionym upustów za obniżenie zużycia energii elektrycznej, rozliczenia oraz sposobu udokumentowania zastosowanego upustu.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania nabywanych usług, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz rozliczenia faktur korygujących.
Skutki podatkowe związane z rozliczeniem opisanych we wniosku dostaw towarów (konserw rybnych).
Określenie właściwego terminu skorygowania podatku naliczonego w związku z wpłatą przez Spółkę zaliczek i odstąpieniem Producenta od umowy.
Zmiana podstawy opodatkowania i obowiązku skorygowania rozliczeń w związku z korektą cen powstałych w wyniku przeprowadzonego przez Wnioskodawcę przeglądu/kalkulacji rzeczywistej wartości transakcji zrealizowanych na podstawie Umowy z PAP, ujęcie faktur korygujących wystawionych na rzecz PAP na bieżąco, tj. w okresie przeglądu/kalkulacji rozliczeń i możliwość wystawienia faktury zbiorczej korygującej
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania nabywanych usług, prawo do odliczenia podatku naliczonego, rozliczenie faktur korygujących oraz obowiązek wystawiania i odbierania faktur ustrukturyzowanych przez użyciu KSeF.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, określenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usługi oraz obowiązek wystawienia faktur korygujących.
Skutki podatkowe w podatku VAT w związku z połączeniem spółek, tj. prawa Spółki Przejmującej do składania korekt deklaracji VAT oraz korekt Jednolitego Pliku Kontrolnego JPK_V7M złożonych pierwotnie przez Spółki Przejmowane za okresy rozliczeniowe sprzed dnia połączenia zawierających dane identyfikacyjne Spółek Przejmowanych, wystawiania w dniu połączenia i po dniu połączenia faktur korygujących dotyczących
Zachowanie prawa do odliczenia w przypadku przechowywania faktur wyłącznie w wersji elektronicznej.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów oraz uznanie płatności dokonywanych za nabycie partii towaru jako zaliczki.
Podział Spółki przez przeniesienie Filii Wyodrębnianych na Spółkę Przejmującą.
Ustalenie, czy Spółka powinna alokować do działalności zwolnionej korektę przychodów objętą fakturą korygującą wystawioną po dacie rozpoczęcia prowadzenia działalności zwolnionej dotyczącą sprzedaży towarów wyprodukowanych przed datą rozpoczęcie prowadzenia działalności zwolnionej i powinna ją rozliczyć w okresie wystawienia faktury korygującej (na bieżąco).
Ustalenie miejsca opodatkowania realizowanych świadczeń, wystawianie faktur korygujących oraz korekta podatku naliczonego.
Uznanie transakcji dostawy towarów jako dostawy krajowej oraz udokumentowanie transakcji fakturą ze stawką podatku właściwą dla dostawy tego towaru na terytorium kraju, prawo do skorygowania dostawy krajowej celem zmiany stawki VAT na 0% oraz zmniejszenia kwoty podatku VAT do „0”, momentu ujęcia faktury korygującej w deklaracji podatkowej, a także skorygowania deklaracji podatkowej i informacji podsumowującej
Czy koszty usług świadczonych przez Spółkę C za okres począwszy od 2018 r., którymi Spółka została obciążona na podstawie faktur wystawionych przez Spółkę C, mogą być przez Wnioskodawcę uznane za koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT; - Czy koszty te powinny zostać zaliczone przez Wnioskodawcę do pośrednich kosztów uzyskania przychodu i być ujmowane w dacie ich poniesienia
Określenia momentu ujęcia w JPK_V7 kwot wynikających z faktur korygujących zwiększających podstawę opodatkowania i kwot podatku należnego („in plus”). Prawo do zastosowania stawki 0% VAT w odniesieniu do faktur korygujących wartość eksportu „in plus”, w związku z posiadaniem dokumentu potwierdzającego wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej wystawionego na podstawie pierwotnej faktury, gdy
Zmiana podstawy opodatkowania i obowiązku skorygowania rozliczeń w związku z korektą cen powstałych w wyniku przeprowadzonego przez Państwa przeglądu/kalkulacji rzeczywistej wartości transakcji zrealizowanych na podstawie Umowy, jak również ujęcie faktur korygujących na bieżąco, tj. w okresie przeglądu/kalkulacji rozliczeń i możliwość wystawienia faktury zbiorczej korygującej w przypadku podwyższenia
Prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturach wystawionych przez Dostawców, pomimo że kwota tego podatku jest obliczona błędnie, tj. przy zastosowaniu nieprawidłowej stawki VAT oraz ustalenia okresu, w jakim powinni Państwo ująć zmniejszenie kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących.