Brak obowiązku korekty podatku od opłaty oraz rat leasingowych w związku z rozwiązaniem umowy leasingu ciągnika siodłowego.
Korekta kosztów uzyskania przychodów w przypadku wykupu ciągnika siodłowego będącego przedmiotem leasingu.
Brak konieczności złożenia informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu oraz rozliczenia podatku VAT w sposób przewidziany dla środków transportu w przypadku nabycia ciągników siodłowych
Brak obowiązku korekty koszów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umowy leasingu, rozwiązanej przed upływem minimalnego okresu amortyzacji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości uznania zawartych umów najmu za podatkowe umowy leasingu operacyjnego.
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania współczynnika 80% przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku, zaliczania do przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku przychodów z ich sprzedaży na rzecz najemcy oraz zaliczania do przychodów z działalności polegającej na udostępnianiu składników majątku przychodów z ich sprzedaży
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od paliwa nabywanego do napędu ciągników siodłowych używanych na podstawie umowy dzierżawy.
Czy z tytułu wypłacanych należności jednostce powiązanej pośrednio Wnioskodawca obowiązany jest do poboru podatku u źródła?
Czy z tytułu wypłacanych należności kontrahentom niemieckim Wnioskodawca obowiązany jest do poboru podatku u źródła?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu ujęcia w kosztach uzyskania przychodu pierwszej raty leasingowej.
Czy Spółka ma obowiązek pobrać i odprowadzić podatek u źródła w Polsce z tytułu użytkowanych przez Nią wskazanych w stanie faktycznym przedmiotów?
Czy Wnioskodawca miał prawo do skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego środka trwałego ciągnika siodłowego?
Czy opłata wstępna (wg umowy pierwsza rata leasingowa) stanowiąca 10% wartości umowy leasingu jest kosztem uzyskania przychodu w dacie jej poniesienia?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 Klasyfikacji (w tym naczepy SCHMITZ), z wyłączeniem samochodów osobowych, w miesiącach, w których będą wprowadzane do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, w granicach kwoty nieprzekraczającej w roku podatkowym 2010 równowartości 100 000 euro
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego w miesiącu maju 2010 roku w wysokości 61 265 zł, dotyczącego zakupionego 26 maja 2010 roku ciągnika siodłowego?
Czy w myśl obowiązujących przepisów możliwe jest dokonanie jednorazowej amortyzacji od nabytych środków trwałych w postaci ciągnika siodłowego o wartości 30.000 zł oraz naczepy ciężarowej o wartości 16.000 zł?
Czy zgodnie z art. 22k ust. 7-12 osoba fizyczna prowadząca firmę transportową może dokonać jednorazowej amortyzacji w ramach pomocy de minimis?
Czy wydatki na naprawy powypadkowe pojazdów, które są: (i) klasyfikowane jako ciągniki siodłowe i zaliczane do rodzaju 746 KŚT oraz (ii) objęte ubezpieczeniem NNW, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki?
Czy wydatki na naprawy powypadkowe pojazdów, które są: (i) klasyfikowane jako ciągniki siodłowe i zaliczane do rodzaju 746 KŚT oraz (ii) objęte ubezpieczeniem NNW, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów jednorazowych odpisów amortyzacyjnych.
Wnioskodawca nie może skorzystać z możliwości dokonania jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od zakupionego samochodu ciężarowego na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ponieważ przedmiotem jego działalności są usługi transportowe, które są wyłączone z pomocy de minimis
Czy w świetle obowiązującego prawa dopuszczalne jest dokonanie jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego w roku podatkowym, w którym zostanie on wprowadzony do ewidencji środków trwałych?