Uznanie czy Sprzedaż Cegiełek Charytatywnych, Przedmiotów, Voucherów lub Usług w ramach Aukcji, Pakietów w ramach Oferty Partnerskiej oraz pozyskiwanie środków pieniężnych za pośrednictwem Portalu oraz przekazywanie – w ramach podziękowania – Prezentów osobom, które wpłaciły środki pieniężne,, stanowi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy i stanowi odpłatną dostawę towarów lub
Czy (…) Diecezji (…) jako kościelna osoba prawna ma obowiązek sporządzania i składania do Szefa KAS zeznania CIT-8 wraz z załącznikami, oraz sprawozdania finansowego z działalności statutowej opisanej wyżej?
Działalność polegająca na organizacji aukcji charytatywnej, nabyciu obrazów przez podmioty, które je wylicytowały oraz otrzymaniu środków pieniężnych od artystów nie stanowi działalności gospodarczej.
Dotyczy ustalenia: - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane ze współorganizacją imprezy charytatywnej (...) stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem, - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane z realizacją voucherów udostępnionych szkołom, przedszkolom lub innym instytucjom stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają
Podstawę opodatkowania, w przypadku wydania towarów handlowych w wariancie nr 1 (barter) stanowi – zgodnie z art. 29a ust. 1 w związku z art. 29a ust. 6 ustawy – wszystko, co stanowi zapłatę, którą Wnioskodawca ma otrzymać z tytułu ww. wydania od nabywcy. Natomiast w przypadku nieodpłatnego wydania towarów handlowych w wariantach nr 2-4, podstawę opodatkowania stanowi – w myśl art. 29a ust. 2 ustawy
W zakresie możliwości odliczenia od dochodu darowizny na cele charytatywno-opiekuńcze.
Czy środki pieniężne w kwocie 1 zł, które spółka będzie otrzymywać na konto bankowe będą stanowić przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą przekazują na cele charytatywne nie tylko pieniądze, ale także towary. W takich przypadkach pojawiają się pytania o sposób rozliczenia podatku dochodowego oraz VAT od dokonywanych darowizn. Wiele wątpliwości mają również podmioty otrzymujące takie darowizny. W raporcie przedstawiamy odpowiedzi na pytania, jakie w tej sprawie wpłynęły do redakcji. W artykule
Bez względu na to czy klient wybierze opcję z przekazaniem, czy też nie 30%-50% kwoty za wyróżnienie fundacji, zawsze ceną na jaką umówiły się strony transakcji tj. zlecający wyróżnienie ogłoszenia i Wnioskodawca będzie 100% kwoty za wyróżnienie.
Pytanie dotyczy prawa odliczenia od dochodu w zeznaniu podatkowym za 2006 rok całej kwoty darowizny przekazanej na działalność charytatywno-opiekuńczą kościoła na podstawie pisemnego pokwitowania odbioru darowizny.
Czy parafia posiadająca osobowość prawną jest zwolniona z płacenia podatku dochodowego od dochodu uzyskanego z wynajmu garaży ?
Czy można w 2006 r. korzystać z wyłączenia z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych całości wartości darowizn dokonywanych przez osoby fizyczne na rzecz kościelnych osób prawnych prowadzących działalność charytatywno-opiekuńczą?
Czy dochody Jednostki wolne są od podatku na podstawie art.17 ust.1 pkt 4a lit.a ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodwym od osób prawnych (tekst jednolity; Dz.U. z 2000r. Nr 54, poz.654 ze zm.) i czy w tym zakresie nie ma obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy Ordynacji podatkowej, jak również składania miesięcznych deklaracji o wysokości dochodu (straty) i wpłacania
Czy można odliczyć od dochodu darowiznę na cele charytatywno-opiekuńcze na rzecz kościelnych osób prawnych, w przypadku, gdy na udokumentowanie dokonania tej darowiznypodatnik posiada jedynie pokwitowanie jej odbioru?