Zwrot wkładów z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej po śmierci męża.
Podatek od niektórych instytucji finansowych
Spółka staje się podatnikiem PNIF
Spółka staje się podatnikiem PNIF
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika spoczywających na PKZP z tytułu wypłaty członkom środków z funduszu rezerwowego oraz obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C.
Czy PKZP jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu osiągnięcia przychodu w postaci odsetek otrzymanych od środków zgromadzonych na rachunku bankowym (oszczędnościowym)? Czy odsetki otrzymane przez PKZP będą stanowiły przychód podlegający opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób prawnych i czy PKZP będzie zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego z tego tytułu?
Czy w związku ze sfinansowaniem przez Wnioskodawcę kosztu szkolenia Przewodniczącego Zarządu PKZP, będącego pracownikiem Wnioskodawcy, w zakresie zagadnień związanych z działalnością Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej Wnioskodawca był zobowiązany, na podstawie art. 31 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 51 poz. 301 ze zm.), do obliczenia
Opodatkowanie odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych Szkolnych Kas Oszczędnościowych oraz Pracowniczych Kas Zapomogowo - Pożyczkowych.
Czy składki płacone przez Wnioskodawcę na refundację kosztów utrzymania międzyzakładowej Pracowniczej Kasy Zapomogowo Pożyczkowej, są dla jego pracowników, będących członkami tej Kasy przychodem ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Kasa jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wypłaty wkładów członkowskich osobie wskazanej w deklaracji przystąpienia do Kasy?
Czy Kasa Zapomogowo - Pożyczkowa ma obowiązek przekazania informacji o wypłacie wkładu innej osobie na podstawie art. 19 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
W zakresie obowiązków płatnika spoczywających na PKZP z tytułu wypłaty członkom środków z funduszu rezerwowego oraz obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C.
Czy Urząd Miasta przy którym działa Pracownicza Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa może w zastępstwie za Kasę wystawić PIT-8C z tytułu osiągnięcia przez członka Kasy przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, tj. otrzymania bezzwrotnej zapomogi z PKZP w 2011 r., która nie jest zwolniona od tego podatku?
Czy wypłata wkładów członkowskich nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?
Pracownicza kasa zapomogowo-pożyczkowa stanowi szczególnego rodzaju organizację tworzoną przez pracowników, której zadaniem jest udzielanie jej członkom pomocy materialnej, w miarę posiadanych środków, w formie pożyczek długo- i krótkoterminowych oraz zapomóg na zasadach określonych w statucie (lub regulaminie) kasy.
Opodatkowanie zapomogi bezgotówkowej przyznanej przez Pracowniczą Kasę Zapomogowo-pożyczkową członkom kasy w celu częściowego umorzenia zaciągniętych przez pracowników pożyczek.
Czy naliczone odsetki od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych Pracowniczych Kas Zapomogowo-Pożyczkowych podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym w oparciu o art. 30a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłata wkładów zgromadzonych w Pracowniczej Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej w przypadku śmierci pracownika osobie wskazanej w deklaracji lub postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
W mojej firmie od 13 lat działa pracownicza kasa zapomogowo-pożyczkowa (pkzp). Obecnie, na skutek m.in. redukcji etatów w księgowości i kłopotów ekonomicznych, obowiązki spoczywające na mnie jako na pracodawcy w związku z działalnością pkzp stały się bardzo uciążliwe. Czy mam prawo rozwiązać pkzp w mojej firmie lub uwolnić się w jakiś sposób od obowiązków nałożonych na mnie przez przepisy w związku