Obowiązki płatnika w związku z wypłatą komplementariuszom zysku oraz możliwość zastosowania odliczenia podatkowego i pomniejszenia komplementariuszowi podatku dochodowego.
Ministerstwo Finansów opublikowało informator TPR. Stanowi on zaktualizowane zestawienie odpowiedzi na pytania w zakresie obowiązków dotyczących raportowania cen transferowych (informacja o cenach transferowych – TPR). W publikacji odniesiono się do pytań i wątpliwości podatników CIT i PIT dotyczących sposobu wypełniania formularza TPR za 2023 r.
Ciążące na Spółce obowiązki płatnika w związku z organizowaną akcją promocyjną.
Dla celów obliczenia straty oraz udziału dochodów w przychodach, o których mowa w art. 24ca ust. 1 ustawy o CIT Wnioskodawca powinien uwzględniać przychody oraz koszty bezpośrednio i pośrednio związane z tymi przychodami, odpowiednio osiągnięte albo poniesione w związku ze sprzedażą Produktów leczniczych, dla których ustala się urzędową marżę detaliczną
Możliwość zaliczenia do kosztów kwalifikowanych ulgi B+R poniesionych przez podatnika w danym miesiącu należności z tytułów z art. 12 ust. 1 ustawy PIT oraz sfinansowanych przez płatnika składek z tytułu tych należności określonych w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych w związku z usprawiedliwioną nieobecnością pracownika.
Dotyczy ustalenia, w jaki sposób Wnioskodawca powinien obliczać oraz wpłacać na rachunek urzędu skarbowego zaliczki miesięczne na podatek dochodowy od osób prawnych; czy obliczanie oraz wpłacanie zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych na rachunek urzędu skarbowego w ten sposób, że zaliczka na podatek płacona jest od dochodu osiągniętego tylko w danym miesiącu jest prawidłowe; czy w przypadku
Moment opodatkowania niewypłaconych udziałowcom zysków, wypracowanych w okresie objętym ryczałtem od dochodów spółek oraz ustalenie wysokości dochodu z tytułu ukrytych zysków z uwagi na wykorzystywanie przez udziałowców Spółki samochodów osobowych do celów mieszanych.
Moment opodatkowania niewypłaconych udziałowcom zysków, wypracowanych w okresie objętym ryczałtem od dochodów spółek oraz ustalenie wysokości dochodu z tytułu ukrytych zysków z uwagi na wykorzystywanie przez udziałowców Spółki samochodów osobowych do celów mieszanych.
Składanie zawiadomienia o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek przed upływem przyjętego przez podatnika roku podatkowego.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ryczałtu od dochodów spółek.
Kwalifikacja źródła przychodu wspólnika z udziału w zysku w spółce zależy od ustalenia, do jakiego źródła kwalifikuje się przychód tej spółki. Przypisanie przychodu wspólnikowi nie zmienia jego charakteru. Jeśli więc przychód spółki jest przychodem z zysków kapitałowych, to także dla wspólnika jest przychodem z zysków kapitałowych – wyrok NSA z 7 czerwca 2023 r., sygn. II FSK 3011/20.
Czy dochód Muzeum, stanowiący równowartość wpłat na PFRON sfinansowanych w całości z dotacji podmiotowej z budżetu Państwa, jest zwolniony z opodatkowania podatkiem CIT?
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z organizacją uroczystości jubileuszowej na (...)-lecie funkcjonowania Spółki, w której uczestnikami będą Pracownicy, a także przedstawiciele hurtowni, mogą zostać przez Wnioskodawcę zaliczone do kosztów uzyskania przychodu: - w części uroczystej konferencji (część I), - w części bankietu oraz noclegu (część II), Czy Spółka w związku z udziałem pracowników
Czy we wskazanym stanie faktycznym (winno być: stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym) prawidłowo został określony podmiot obowiązany do odprowadzenia zaliczki na podatek od osób prawnych oraz przeznaczone na ten cel środki.
Odpowiedzią na potrzebę zapewnienie bezpiecznego i efektywnego przekazywania majątku następnym pokoleniom jest ustawa z 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej (dalej ustawa). Obowiązująca od 22 maja 2023 r. ma zaspokajać także potrzeby przedsiębiorców w zakresie oddzielenia niektórych składników majątku od bieżącej działalności gospodarczej i umożliwić czerpanie z nich korzyści przyszłym pokoleniom
Właściwy sposób obliczenia hipotetycznego polskiego podatku dochodowego od osób prawnych oraz ustalenie rzeczywistej podstawy opodatkowania podatkiem od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej oraz rzeczywistego podatku.
Czy na gruncie stanu faktycznego sprawy, wydany przez niemiecki organ podatkowy certyfikat rezydencji posiada ważność przez 12 miesięcy od jego wydania, czy też zachowuje ważność bez terminu?