W 2025 r., tak jak w latach ubiegłych, pracodawcy zatrudniający według stanu na 1 stycznia tego roku co najmniej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty mają co do zasady obowiązek prowadzenia działalności socjalnej w formie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (dalej zfśs). Firmy zatrudniające od 20 ale mniej niż 50 pracowników mogą tworzyć zfśs na wniosek zakładowej organizacji związkowej
Obowiązki informacyjne w związku ze zwolnieniem studentów z uiszczania opłat semestralnych za kształcenie.
Możliwość zwolnienia od podatku VAT usług doradztwa prawnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 ustawy o VAT.
Świadczenie usług zarządzania na podstawie Umowy z Funduszem (zwolnienie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit a i b).
Niepodleganie opodatkowaniu należności otrzymanych od współwłaścicieli nieruchomości objętych zarządem przymusowym z tytułu utrzymania części wspólnych i braku obowiązku wystawienia faktury. Niepodlegania opodatkowaniu wynagrodzenia otrzymanego z tytułu zarządzania nieruchomościami objętymi zarządem przymusowym i braku obowiązku wystawienia faktury.
W zakresie możliwości opodatkowania przychodów w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Czy Usługi agencyjne, nabywane przez Spółkę od podmiotu zagranicznego, mieszczą się w katalogu świadczeń wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt. 2a ustawy o CIT, w związku z czym Spółka jest zobowiązana jako płatnik do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanego na rzecz Agenta Wynagrodzenia?
Usługi pośrednictwa, w wyniku których pomiędzy zatrudniającym a Funduszem zostanie podpisana umowa o zarządzanie nie będą korzystały ze zwolnienia z podatku od towarów i usług i będą podlegały opodatkowaniu wg podstawowej stawki podatku VAT w wysokości 23%; Obowiązek podatkowy z tytułu wykonania umowy pośrednictwa powstanie w momencie wykonania usługi, tj. zawarcia przez zatrudniającego umowy o zarządzanie
Ukonstytuowanie zakładu w związku ze świadczeniem usług zarządczych na rzecz klientów w Polsce.
Ustalenie czy koszty nabycia Koncepcji i Usług Centralnych powinny być wyłączone ze stosowania ograniczenia przewidzianego w art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług doradztwa prawnego realizowanych na rzecz alternatywnych funduszy inwestycyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług doradztwa prawnego związanego z zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi realizowanymi na rzecz funduszy inwestycyjnych, TFI oraz spółek zarządzających funduszami inwestycyjnymi.
W zakresie braku zastosowania ograniczeń, o których mowa w art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Skutki podatkowe i obowiązki płatnika w związku z finansowaniem i zwrotem kosztów posiłków spożywanych w trakcie spotkań.
w zakresie możliwości zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych opłat za zarządzanie otrzymywanych przez Spółkę na podstawie umowy zawartej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
Na Spółce, jako płatniku ciążyć będzie obowiązek wynikający z art. 41 ust. 4 ww. ustawy, zgodnie z którym Spółka jest obowiązana pobrać zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 19% świadczenia, o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 4b ustawy, w odniesieniu do przyznanych klientom indywidualnych świadczeń w postaci premii inwestycyjnej oraz premii dystrybucyjnej. Ponadto stosownie do art. 42 ust. 1a
W zakresie możliwości opodatkowania podatkiem liniowym dochodów z działalności gospodarczej.
Czy wynagrodzenie wypłacone przez Spółkę komandytową komplementariuszowi z tytułu wykonywania czynności na podstawie umowy cywilnoprawnej opisanej powyżej jest dla niego przychodem z tytułu wykonywania działalności gospodarczej? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Wnioskodawca, jako Wspólnik spółki komandytowej ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodu przypadającą na niego proporcjonalnie zgodnie z umownym udziałem w spółce, wartość wynagrodzenia wypłaconego przez spółkę komandytową Komplementariuszowi.
dokumentowania świadczonych usług przez Wnioskodawcę jako zarządcę sądowego
Czy nabywane przez Wnioskodawcę usługi, opisane w stanie faktycznym jako Usługi od 1 do 6, związane z funduszami inwestycyjnymi, zarządzanymi przez TFI, mogą podlegać zwolnieniu z podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. a) ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług, na cele rozliczenia importu usług przez Wnioskodawcę?2. Czy w przypadku pozytywnej odpowiedzi