Podatek należny do zapłaty przez Spółkę z o.o. od wypłaconej na rzecz udziałowców dywidendy po zakończonym roku podatkowym oraz zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy w trakcie roku podatkowego.
Prawo do zwiększenia kwoty podatku naliczonego przez dokonanie korekty deklaracji podatkowej (pliku JPK_VAT) za okres, w którym zostały wypełnione wszystkie przesłanki uprawniające do zwiększenia kwoty podatku naliczonego w zw. z art. 89b ust. 4 ustawy.
Obowiązek ewidencji na kasie rejestrującej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, za którą zapłata była gotówką.
Obowiązki i konsekwencje podatkowe spółki w przypadku, gdy posiada dwie decyzje o wsparciu, a jedna z nich jest wygaszona na wniosek spółki
Moment ujęcia w kosztach uzyskania przychodu zasądzonych wyrokiem opłat z tytułu zaległego czynszu i odsetek.
Możliwości oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów powstałej straty w środkach pieniężnych.
Skutki podatkowe złożenia korekty zeznania podatkowego za lata poprzednie.
Skoro Upadła – jako podatnik – miała obowiązek złożenia deklaracji podatkowej, to prawo do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty należy do niej, a nie do syndyka.
Czy podatek dochodowy od osób prawnych należny do zapłaty przez Spółkę od wypłaconej na rzecz Udziałowca dywidendy po zakończonym roku podatkowym oraz zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy w trakcie roku podatkowego, powinien pomniejszać kwoty tej wypłaconej dywidendy oraz kwoty tych wypłaconych zaliczek na poczet dywidendy.
Obowiązek naliczenia i zapłaty podatku VAT w związku z planowaną transakcją sprzedaży działek niezabudowanych będących we współwłasności małżeńskiej.
Czy pojęcie „jednorazowej wartości transakcji”, o której mowa w art. 19 ust. 2 ustawy Prawo przedsiębiorców odnosi się do poszczególnych zakupów/dostaw realizowanych u tego samego dostawcy, w konsekwencji czy zapłata w gotówce, jeśli kwota wypłacona nie przekracza kwoty 15 000 zł, w całości będzie zaliczana do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług w ramach usług związanych z udzieleniem licencji.
Obowiązek złożenia informacji VAT-23 i zapłaty podatku VAT nabytych pojazdów w związku ze zmianą ich przeznaczenia na działalność gospodarczą, korekta deklaracji JPK_V7M wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty, moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu nietransakcyjnego WNT pojazdów, określenie podstawy opodatkowania oraz ustalanie kursu waluty obcej do przeliczania podstawy opodatkowania
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku do odprowadzania podatku VAT od otrzymywanego wynagrodzenia z tytułu zawartej umowy z Powiatem, której przedmiotem jest świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej.
Możliwość zastosowania metody unikania podwójnego opodatkowania oraz ulgi abolicyjnej do dochodów z pracy wykonywanej za granicą.
Moment powstania przychodu z tyt. faktur za niezrealizowane ale opłacone przez NFZ świadczenia medyczne
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (nabycie lokalu mieszkalnego w Hiszpanii).
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usług sklasyfikowanych w PKWiU 56.29.1.
Wnioskodawca nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT dobrowolnych wpłat mieszkańców.
W zakresie ustalenia, czy w sytuacji, gdy uznają Państwo zapłatę za usługi o których mowa we wniosku za ukryte zyski zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, podstawą do obliczenia ryczałtu od dochodu Spółek od ukrytych zysków zgodnie z art. 28n ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, będzie wartość netto opłaconej faktury.
Braku możliwości ponownego złożenia deklaracji i zapłaty akcyzy przez nabywcę samochodu osobowego, w sytuacji gdy sprzedawca tego samochodu złożył deklarację ale nie uiścił należnej akcyzy.