W jakim momencie powstał/powstanie zakład w rozumieniu art. 5 Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Czeską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu?
Skutki podatkowe powstałe w związku z świadczeniem przez Oddział spółki zagranicznej usług najmu dźwigu wraz z operatorem w Polsce
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie uznania Spółki dominującej z siedzibą w UE za zagraniczną spółkę kontrolowaną oraz uznania spółek amerykańskich i spółek z siedzibą w UE za zagraniczne spółki kontrolowane.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania dochodów kontrolowanych spółek zagranicznych.
Czy Wnioskodawca postąpi prawidłowo, gdy (w przypadku likwidacji oddziału w Rosji) wygenerowaną, stratę oddziału rozliczy w zeznaniu podatkowym w Polsce?
Podatek dochodowey od osób prawnych w zakresie przedmiotu opodatkowania.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przedmiotu opodatkowania.
Czy, jeśli dochód osiągnięty przez Spółkę w związku z wykonywaniem usług na terenie Norwegii, poprzez zatrudnionych i skierowanych tam pracowników i zleceniobiorców, będzie opodatkowany podatkiem dochodowym na terenie Norwegii (z tytułu posiadanego tam zakładu podatkowego, którego istnienie ustalą władze norweskie), będzie on jednocześnie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym na terenie Polski
W którym momencie u Spółki powstanie przychód w związku z przesunięciem towarów, materiałów do produkcji, półfabrykatów, czy też wyrobów gotowych do Oddziału utworzonego w Finlandii - w zakresie w jakim jest to konieczne ze względu na istniejącą na gruncie Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Finlandii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania
Czy dochód osiągnięty przez Spółkę w związku z wykonywaniem pracy tymczasowej przez zatrudnionych przez nią pracowników tymczasowych na terenie Królestwa Norwegii, opodatkowany podatkiem dochodowym w Norwegii jako dochód zakładu Wnioskodawcy, którego istnienie ustalą władze norweskie, korzystać będzie ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym w Rzeczypospolitej Polskiej?
Czy Spółka realizując wykładnię art. 20 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych może rozliczyć stratę powstałą w wyniku przeliczenia waluty obcej (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)?
Czy w roku 2010, w przypadku Zakładu utworzonego na terenie Finlandii, w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych obowiązuje tzw. metoda zwykłego odliczenia, w związku z tym dopiero w rozliczeniu za rok podatkowy (nie przy zaliczkach miesięcznych) Spółka połączy przychody i koszty Zakładu z przychodami i kosztami poniesionymi na terenie Polski i od tak obliczonego dochodu wyliczy podatek, a następnie
Czy w przypadku obliczania przychodów i kosztów Zakładu w Finlandii dla określenia podstawy podatku dochodowego od osób prawnych w Polsce należy się kierować przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy prawidłowo wykazano w deklaracji CIT-8, CIT-8/0 jako przychód ze źródeł położonych poza terytorium RP (wolnych, zwolnionych) kwot obciążających Zakład z tytułu refakturowania notami obciążeniowymi kosztów wydatków związanych z pracownikami oddelegowanymi do oddziału oraz niezrealizowane dodatnie różnice kursowe, a jako koszty poniesione przez ww. Zakład koszty związane z tymi przychodami i niezrealizowane
Czy świadczenie przez jednostkę macierzystą na rzecz Oddziału w Polsce usług delegowania personelu oraz świadczenie innych usług to czynności podlegające w Polsce opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, tj. czy należy rozpoznawać import usług zgodnie z art. 27 i 28 ustawy o podatku od towarów i usług? Czy usługi świadczone przez Oddział na rzecz centrali powinny być opodatkowane podatkiem od towarów
1. Jak i gdzie (w którym państwie?) rozliczyć stratę oddziału na Słowacji w znaczeniu podatkowym? 2. W jakim ujęciu potraktować tę stratę w rocznym zeznaniu CIT-8 w Polsce biorąc pod uwagę obowiązującą systematykę tego formularza?
Czy czynności wykonywane przez Oddział w Polsce na rzecz jednostki macierzystej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, spełniają definicję świadczenia usług na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług i czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?Czy czynności wykonywane przez Oddział na rzecz centrali powinny być dokumentowane fakturami VAT?
Czy wydatki poniesione przez spółkę "matkę" na wynajem mieszkań dla pracowników swojego zagranicznego oddziału stanowią koszty uzyskania przychodu tego oddziału?
W jaki sposób zorganizować działalność połączonych spółek, aby cały podmiot korzystał ze zwolnienia bez względu na to, gdzie zlokalizowane są poszczególne oddziały organizacyjne tego podmiotu lub ewentualnie - o ile byłoby to konieczne - w jaki sposób wyodrębnić księgowość w zakresie działalności prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej?
Czy i w jaki sposób dochód uzyskany przez oddział przedsiębiorcy z Wielkiej Brytanii powinien być opodatkowany w Polsce?
Czy postępowanie Spółki było prawidłowe w świetle art. 7 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 7, art. 22 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Rzeczypospolitą a Królestwem Danii?
Sposób prowadzenia ewidencji dla potrzeb rozliczenia podatku VAT przez osobę prawną posiadającą oddziały terenowe.
Czy Jednostka pozostaje nadal podatnikiem podatku od towarów i usług w myśl art. 15 ust.1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 , poz. 535 z 2002r.) w sytuacji gdy na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 08.01.1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym była podatnikiem podatku VAT? Z pisma wynika, że Podatnik jest jednostką organizacyjną nie posiadającą