Zastosowanie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług masażu klasycznego, tajskiego, powięziowego, tkanek głębokich, sportowego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przeprowadzonym zabiegiem laserowej korekty wzroku.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków związanych z zabiegiem leczniczym.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z ponoszeniem opłat z tytułu czesnego za szkołę prywatną oraz za terapię rodzinną.
Podatek od towarów i usług, który dotyczy zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług przeprowadzania zabiegów akupunktury oraz zaleceń dietetycznych.
Podatek od towarów i usług, który dotyczy zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy, usług świadczonych przez technika masażystę oraz możliwości uznania zapłaconego podatku VAT z tytułu świadczonych przez zatrudnionego przez Pana technika-masażystę usług masażu leczniczego od marca 2023 r. za nadpłatę i uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zabieg laryngologiczny.
Świadczona przez Państwa Usługa mająca na celu korekcję zmarszczek nie będzie korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 i 19 ustawy, zatem wystawiając fakturę nie powinni Państwo wskazywać podstawy prawnej zwolnienia gdyż świadczone usługi są opodatkowane podatkiem VAT na zasadach ogólnych.
W ramach ulgi rehabilitacyjnej może Pani odliczyć wydatki poniesione na zakup implantu i usług rehabilitacyjnych. Natomiast pozostałe wydatki poniesione przez Panią na zabieg endoprotezy stanu kolanowego nie uprawniają do skorzystania z odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Usługa pobytów leczniczych, stanowiąca usługę kompleksową będzie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy.
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej i zabiegów rehabilitacyjnych w ramach terapii logopedycznej z leczeniem jąkania.
W zakresie świadczonych usług Wnioskodawca spełnia zarówno przesłankę podmiotową, jak i przedmiotową wynikającą z treści art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o VAT. Świadczone usługi – jak wynika z wniosku – służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz świadczone będą przez podmiot leczniczy w ramach działalności leczniczej.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku od towarów i usług świadczenia usług polegających na usuwaniu brodawek wirusowych, leczeniu wrastających paznokci, leczeniu odcisków (nagniotków) i modzeli, leczeniu pękających pięt, rekonstrukcji paznokci, pedicure medycznym, wykonywaniu wkładek ortopedycznych.
Czy Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej? Czy jego rozliczenie będzie właściwe? (zakup aparatu słuchowego, baterii do aparatu słuchowego, naprawa aparatu słuchowego, dojazdy)
Czy w świetle opisanego stanu faktycznego Wnioskodawca miał prawo do skorzystania w zeznaniu za 2012 r. z przedmiotowej ulgi w pełnej wysokości?
1. Czy Wnioskodawcy, jako osobie niepełnosprawnej jeżdżącej do () Centrum przysługuje ulga za dojazd na niezbędne zabiegi, takie jak: pobranie krwi, badania plwocin, pobyty jednodniowe związane z kontrola stanu zdrowia pacjenta, badanie przez lekarza prowadzącego, badania przez specjalistów na terenie aglomeracji ...?2. Czy w przypadku zaleceń lekarzy prowadzących Wnioskodawca może dokonać odliczenia
Zwolnienie od podatku VAT względem świadczonych zabiegów korekcyjnych ust wypełniaczem (kwasem hialuronowym)
Zwolnienie od podatku VAT dla świadczonych usług (zabiegi odsysania tkanki tłuszczowej).
Czy Wnioskodawca ma możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z używaniem samochodu osobowego stanowiącego własność Wnioskodawcy dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne?
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca może odliczyć od podatku w roku podatkowym 2012, za używanie samochodu osobowego stanowiącego jego własność, dla potrzeb związanych z koniecznym (przewozem) dojazdem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne kwotę w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 2 280 zł?
Czy Wnioskodawczyni może odliczyć ramach ulgi rehabilitacyjnej: pobyt w sanatorium, dokupione w sanatorium zabiegi lecznicze, karnet na basen w czasie pobytu w sanatorium, zabiegi oczyszczające z toksyn body detoks w czasie pobytu w sanatorium, seanse w jaskini - grocie solnej w czasie pobytu w sanatorium, cały roczny limit na samochód, leki przepisywane na receptę przez specjalistów i lekarza rodzinnego
Czy wydatek związany z zabiegami leczniczymi przyjmowania komórek macierzystych wraz z odpowiednią rehabilitacją uprawnia do odliczenia od dochodu za 2011 r. w ramach ulgi na cele rehabilitacyjne?