Dotyczy uznania czy prowizja wypłacona wnioskodawcy jako wynagrodzenie za wykonywane czynności agencyjne w zakresie prowadzenia zakładów wzajemnych może korzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 15.
Czy wszystkie opłaty egzekucyjne pobrane lub ściągnięte po dniu 01 stycznia 2019 r. stały się daninami publicznymi, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i które w myśl art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych po potrąceniu wynagrodzenia prowizyjnego powinny być odprowadzone na rachunek organu podatkowego, czy też przepisy art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług pośrednictwa, stawki podatku oraz zwolnienia od podatku mających zastosowanie do tych usług.
Czy w opisanym stanie faktycznym wystąpi konieczność poboru podatku u źródła z tytułu należności przekazywanych przez Wnioskodawcę armatorom zagranicznym?
Czy w świetle wyżej przedstawionego stanu faktycznego wynagrodzenie prowizyjne, otrzymywane przez Spółkę A od Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym (tzw. podatek u źródła) i tym samym czy Wnioskodawca ma obowiązek potrącania zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z dokonywaniem wypłat wynagrodzenia prowizyjnego na rzecz Spółki A?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty należności za użytkowanie technologii informatycznej udostępnionej Wnioskodawcy przez spółkę I.?
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu wynikającego z faktury VAT otrzymanej od Dystrybutora tytułem intensyfikacji sprzedaży projektowej, do kosztów uzyskania przychodów?
Czy są kosztem uzyskania przychodu płatności na rzecz dealerów-agentów będące wynagrodzeniem za świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego (zgodnie z fakturą wystawioną Spółce przez agenta-dealera) w ramach realizacji wielostronnych umów zawartych z ubezpieczycielem, agentami-dealerami i Bankiem - umowa agencyjna lub umowa o świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego?
Spółka prowadzi od czerwca 2003 r. działalność gospodarczą polegającą m.in. na występowaniu na zlecenie osób fizycznych lub osób prawnych za wynagrodzeniem prowizyjnym w imieniu i na rzecz zleceniodawcy do osób fizycznych lub prawnych innych niż zakładu ubezpieczeń o zadośćuczynienie lub odszkodowanie za zdarzenie które wyrządziło szkodę na osobie lub w mieniu. Naszym zdaniem świadczone usługi polegające
Czy zaliczenie sprzedaży do przychodów roku bieżącego narusza art. 12 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Część ubiegłorocznego obrotu w maju bieżącego roku po zapłacie zaległych należności stała się podstawą do naliczania premii z tytułu prowizji od sprzedaży. W związku z tym w roku bieżącym Spółka wystawiła fakturę wykazującą tę część sprzedaży.
Czy określone w umowie zlecenia o świadczenie usług regularnego przewozu osób wynagrodzenie prowizyjne w postaci przychodu uzyskanego z wykonywanego przewozu osób (pomniejszone o kwotę 500,00 zł) stanowi przychód, od którego można opłacać zryczałtowany podatek dochodowy oraz czy stała kwota 500,00 zł, o którą pomniejszone jest miesięczne wynagrodzenie prowizyjne stanowi przychód zleceniodawcy i to
W złożonym wniosku podatnik pyta, czy jako zarejestrowany podatnik VAT czynny ma prawo do korzystania ze zwolnienia z podatku od towarów i usług na podstawie § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27.04.2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.). Podatnik wnosi również o wskazanie właściwej stawki podatku od towarów i usług na wykonywaną przez niego
Określenie stawki podatku VAT od prowizji z tytułu pośrednictwa sprzedaży usług Totalizatora Sportowego.