Dotyczy uznania czy prowizja wypłacona wnioskodawcy jako wynagrodzenie za wykonywane czynności agencyjne w zakresie prowadzenia zakładów wzajemnych może korzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 15.
Czy wszystkie opłaty egzekucyjne pobrane lub ściągnięte po dniu 01 stycznia 2019 r. stały się daninami publicznymi, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy o komornikach sądowych i które w myśl art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych po potrąceniu wynagrodzenia prowizyjnego powinny być odprowadzone na rachunek organu podatkowego, czy też przepisy art. 149 ust. 1 i 2 ustawy o komornikach sądowych
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczonych usług pośrednictwa, stawki podatku oraz zwolnienia od podatku mających zastosowanie do tych usług.
Czy w opisanym stanie faktycznym wystąpi konieczność poboru podatku u źródła z tytułu należności przekazywanych przez Wnioskodawcę armatorom zagranicznym?
Czy w świetle wyżej przedstawionego stanu faktycznego wynagrodzenie prowizyjne, otrzymywane przez Spółkę A od Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym (tzw. podatek u źródła) i tym samym czy Wnioskodawca ma obowiązek potrącania zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z dokonywaniem wypłat wynagrodzenia prowizyjnego na rzecz Spółki A?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wypłaty należności za użytkowanie technologii informatycznej udostępnionej Wnioskodawcy przez spółkę I.?
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia kosztu wynikającego z faktury VAT otrzymanej od Dystrybutora tytułem intensyfikacji sprzedaży projektowej, do kosztów uzyskania przychodów?
Spółka prowadzi od czerwca 2003 r. działalność gospodarczą polegającą m.in. na występowaniu na zlecenie osób fizycznych lub osób prawnych za wynagrodzeniem prowizyjnym w imieniu i na rzecz zleceniodawcy do osób fizycznych lub prawnych innych niż zakładu ubezpieczeń o zadośćuczynienie lub odszkodowanie za zdarzenie które wyrządziło szkodę na osobie lub w mieniu. Naszym zdaniem świadczone usługi polegające
Czy przysługuje nam zwolnienie z tytułu świadczonych usług dla Totalizatora Sportowego, czy też usługi te z dniem 1 czerwca 2005 r. podlegać będą opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki 22% ?
W złożonym wniosku podatnik pyta, czy jako zarejestrowany podatnik VAT czynny ma prawo do korzystania ze zwolnienia z podatku od towarów i usług na podstawie § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27.04.2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.). Podatnik wnosi również o wskazanie właściwej stawki podatku od towarów i usług na wykonywaną przez niego
Określenie stawki podatku VAT od prowizji z tytułu pośrednictwa sprzedaży usług Totalizatora Sportowego.