Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztu płatności dokonanej z pominięciem mechanizmu podzielonej płatności
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT świadczonych usług nauki rysunku, malowania obrazów i tworzenia ilustracji komputerowych w ramach prowadzonych kursów.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT świadczonych usług.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT świadczonych usług.
Zwolnienie od opodatkowania dochodów osiąganych przez wykonawców kontraktowych z tytułu dostarczania usług (...).
Zwolnienia dochodu uzyskanego w ramach świadczenia usług na rzecz sił zbrojnych USA.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodów Spółki z tytułu dostawy towarów, świadczenia usług lub budowy infrastruktury na rzecz sił zbrojnych USA w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o CIT oraz rozliczenia przychodów i kosztów na podstawie klucza przychodowego z art. 15 ust. 2-2a ustawy o CIT.
Moment opodatkowania Wpłaty otrzymanej przez Spółkę oraz prawo do zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w odniesieniu do dokonanych dostaw.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu świadczenia Usług na rzecz organizacji USA.
W zakresie możliwości zwolnienia dochodu uzyskanego w związku ze świadczeniem usług, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23a ustawy o CIT bądź art. 34 ust. 2 Umowy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46c ustawy.
Czy wykupienie przez Wnioskodawcę ubezpieczenia na życie obejmującego prezesa zarządu spółki będącej Wnioskodawcą oraz dwóch Wykonawców będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia, czy do dochodu uzyskanego z tytułu realizacji opisanej w stanie faktycznym umowy na podwykonawstwo na rzecz sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych stacjonujących na terytorium RP podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych; czy jeśli dochód Wnioskodawcy z tytułu dostawy towarów w ramach podwykonawstwa na rzecz sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych stacjonujących na terytorium
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Osoby, które nie posiadają statusu pracownika i są zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, mają prawo do należności za podróż odbytą w celu realizacji zadań wynikających z takich umów. Jednak w przypadku tych osób odbywanie przez nie podróży nie jest podróżą służbową w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy, lecz ma znacznie szerszy zakres. Zleceniobiorcom przysługuje co do zasady zwrot wydatków
W wyniku zmian wprowadzonych od 1 stycznia 2023 r. przez Polski Ład 2.0 Ministerstwo Finansów opublikowało w BIP nowy wzór PIT-2. Jest to 9 wersja tego dokumentu i bardzo różni się od poprzednich. Nie zawiera bowiem tylko oświadczenia, jakie mógł złożyć pracownik w sprawie zastosowania kwoty zmniejszającej miesięczne zaliczki podatkowe od uzyskiwanych przychodów, ale też szereg oświadczeń i wniosków
Od 1 lipca 2015 r. wykonawca, składając ofertę, powinien poinformować zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego w VAT. W przypadku już zawartych umów zamawiający będzie mógł żądać od wykonawców informacji o odwrotnym obciążeniu i będzie mógł obniżać kwoty wynagrodzenia o VAT.
Od 28 lipca 2016 r. obowiązuje zasadnicza część gruntownej nowelizacji Prawa zamówień publicznych (dalej: PZP). Znowelizowanych zostało prawie 200 przepisów. Aby umożliwić naszym Czytelnikom dogodne zapoznanie się ze zmianami i ich konsekwencjami, przedstawiamy je w tabeli.