Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT w związku ze świadczeniem usług szkoleniowych oraz usług zarządzania i administrowania nieruchomościami mieszkaniowymi na zlecenie oraz możliwości dokonania korekty faktury poprzez wystawienie noty korygującej w związku z błędną podstawą prawną zwolnienia od podatku VAT.
Obowiązek uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości usług pośrednictwa w sprzedaży usług finansowych oraz wartości usług budowlanych świadczonych na nieruchomości poza terytorium kraju, miejsce opodatkowania usług budowlanych oraz wystawienie faktury z adnotacją „odwrotne obciążenie”.
Prawo do zwrotu podatku naliczonego w związku z nabyciem usług od Podwykonawcy.
Uznanie świadczonych usług w ramach Umowy za świadczenie kompleksowe, określenie miejsca opodatkowania świadczonych usług oraz powstanie obowiązku podatkowego dla miesięcznych zaliczek i premii za sukces.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy przychody osiągnięte z tytułu świadczenia usług w Polsce i na terenie UE należy wliczyć do limitu zwolnienia podmiotowego z podatku VAT.
Uznanie opisanych świadczeń za świadczenie kompleksowe rozliczane według jednolitych zasad opodatkowania, ustalenia miejsca świadczenia oraz prawa do odliczenia lub zwrotu podatku w odniesieniu do nabywanych usług przed i po znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, w sytuacji, gdy uznano, że przedmiotem usług nie jest świadczenie kompleksowe.
Obrotu uzyskanego z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach znajdujących się na terytorium Belgii nie powinien Pan wliczać do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z tym z tytułu świadczonych usług na terytorium kraju nie przekroczy Pan limitu 200 000 zł, to nie powstanie u Pana obowiązek rejestracji do podatku VAT.
Określenie miejsca świadczenia usług instalacji turbin wiatrowych jako związanych z nieruchomościami oraz wpływu osiąganych przychodów na limit sprzedaży 200 000 zł, uprawniający do korzystania ze zwolnienia od podatku i braku obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego
świadczenie usług budowalnych na nieruchomościach położonych w Niemczech nie ma wpływu na zwolnienie podmiotowe Wnioskodawcy, a tym samym na prawidłowość rejestracji do podatku od towarów i usług jako podatnika VAT zwolnionego.
Brak opodatkowania na terytorium kraju świadczenia usług objętych Umową, prawo do zastosowania zwolnienia od podatku określonego w art. 113 ustawy, wliczenie do podstawy opodatkowania Świadczeń Zleceniodawcy.
Wnioskodawca do wartości limitu zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, nie powinien wliczać kwot z tytułu wykonania usług, które stosownie do art. 28e ustawy nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium Polski.
Podatek od towarów i usług w zakresie uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy wartości usług świadczonych w kolejnych latach (po 2017 r.) z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach położonych na terytorium Niemiec oraz w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku, o którym mowa art. 113 ust. 1 ustawy w stosunku do świadczenia usług w kolejnych latach (po 2017
opodatkowanie odsprzedawanych przez Wnioskodawcę usług noclegowych nabytych od innych podatników na rzecz klientów, - opodatkowanie wynagrodzenia (prowizji) doliczanej przez Wnioskodawcę do ceny odsprzedaży usług noclegowych w sytuacji, gdy obiekt noclegowy znajduje się poza terytorium Polski (kraje UE), - rozpoznanie importu usług z tytułu ww. usługi oraz wystawienie faktury z tytułu prowizji ustalonej
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy prowadzącego biuro nieruchomości (bez doradztwa)
rozliczenie usług związanych z nieruchomością świadczonych na rzecz polskiego podatnika przez podmiot zagraniczny niezarejestrowany dla celów VAT w Polsce
w zakresie dokumentowania zaliczek z tytułu wykonania usług związanych z nieruchomością oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego
Czy świadcząc usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz pośrednictwa finansowego, Wnioskodawca może korzystać ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ustawy o VAT. Czy swoją prowizję może dokumentować rachunkiem.
Czy usługa administrowania przedmiotową nieruchomością może korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług czy też do części niemieszkalnej (lokalu użytkowego) zastosować stawkę 23%?
Jako polska firma zamierzamy kupić nieruchomość w Hiszpanii, aby ją wynajmować. Czy możemy odliczyć VAT od zakupu płacony w Hiszpanii na terenie Polski? Gdzie płacimy podatek dochodowy od wynajmu: w Polsce czy w Hiszpanii? Jeśli wystawiamy fakturę za wynajem tej nieruchomości kontrahentowi polskiemu, to w jaki sposób rozliczamy podatki?
Właściciel nieruchomości, nieposiadający na terytorium kraju siedziby, stałego miejsca zamieszkania, stałego miejsca prowadzenia działalności, a świadczący usługi najmu ww. nieruchomości położonej w Polsce (opodatkowane na terytorium kraju, zgodnie z art. 28e ustawy), nie ma obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego dla potrzeb podatku od towarów i usług w Polsce.
uregulowania dotyczące świadczenia usług opracowania studium wykonalności linii kolejowej dużych prędkości
Czy w momencie przekroczenia obrotu, zgodnie z art. 113 pkt 9 ustawy o podatku od towarów i usług, przy sprzedaży usług związanych z nieruchomościami i na ruchomym majątku rzeczowym, na terytorium Niemiec, Wnioskodawca miał obowiązek zarejestrowania się i wystawiania faktur w kraju jako czynny podatnik VAT?