Stawki ryczałtu dla usług rekomendacji kanonicznej (PKWiU 74.90.20.0) oraz okazjonalnych tłumaczeń (PKWiU 74.30.12) - wykonywanych w ramach wolnych zawodów.
w zakresie skutków podatkowych związanych z wejściem Wnioskodawcy na Giełdę Papierów Wartościowych
Korzystanie ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług wykonywania tłumaczeń.
prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług najmu i usług tłumaczeniowych
Możliwość zwolnienia podmiotowego w przypadku świadczenia usług wykonywania tłumaczeń,
w zakresie ustalenia czy usługi tłumaczenia dokumentów wykonane przez kontrahentów nierezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na zlecenie Spółki należy zakwalifikować do przychodów, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 1 albo pkt 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (pytanie oznaczone we wniosku jako nr I/6)
CIT - w zakresie kwalifikacji prawnopodatkowej Usług Tłumaczeniowych i Usług Lokalizacji:
Zwracam się z zapytaniem czy bez względu na to, iż rozpoczęłam działalność w 2005 roku jestem zwolniona do 31.03.2006 roku z obowiązku ewidencjonowania przy pomocy kasy rejestrującej?" .
Czy podatnik ma prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług w stanie prawnym przed dniem 1 maja 2004 roku?
Czy przychody z działalności wykonywanej osobiście na rzecz sądu, prokuratury, policji są wliczane do wartości sprzedaży powodującej utratę zwolnienia z VAT ?
Jakie czynności i wykonane na rzecz jakich podatników wpływają na wysokość obrotu decydującego o utracie prawa do zwolnienia z podatku VAT ?
PYTANIE Nr 1:Czy podatnik jest przedmiotowo zwolniony z obowiązku naliczania i odprowadzania podatku VAT w Polsce, jeśli sprzedaje usługi tłumaczenia lub usługi elektroniczne nabywcy mającemu siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terytorium Wspólnoty, poza terytorium Polski? Czy ma obowiązek naliczania i odprowadzania podatku VAT w kraju UE, w którym sprzedaje usługi tłumaczenia lub usługi
Czy jako podwykonawca, który przyjął od polskiego podmiotu mającego siedzibę w Polsce zlecenie na wykonanie usług polegających na tłumaczeniach symultanicznych, usługach marketingowych oraz opiece nad pracownikami i obsłudze kontaktów poza granicami kraju miał prawo do dnia 30.04.2004 r. na mocy art. 18 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym do stosowania stawki VAT 0% oraz
Według jakiej stawki podatku VAT należy opodatkować usługi tłumaczenia?
w sprawie stawki podatku od towarów i usług dla usług tłumaczenia , wykonywanych:- w kraju, na zlecenie kontrahenta zagranicznego, mającego siedzibę za granicą, - w kraju, na zlecenie kontrahenta zagranicznego, przebywającego na terenie Polski,- wykonywanych za granicą, na zlecenie kontrahenta zagranicznego mającego siedzibę za granicą, a także określenia zakresu informacji zawartych na fakturze
Czy w celu określenia wartości sprzedaży skutkującej przekroczeniem kwoty określonej w art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym należy sumować przychody uzyskiwane z wykonywania usług tłumaczenia, wykonywanych na zlecenie sądu oraz przychody uzyskiwane ze świadczenia tych usług innym podmiotom realizowanych "prywatnie"?