Ustalenie, czy usługi świadczone przez podmioty powiązane na rzecz Wnioskodawcy będą stanowiły ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ww. ustawy
Możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz określenie stawki ryczałtu .
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Dotyczy ustalenia, czy wynagrodzenie wypłacone przez Wnioskodawcę w ramach Spółki jawnej na rzecz S.K.A, będącej podmiotem powiązanym z Wnioskodawcą, stanowić będzie dochód z tytułu ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2) ustawy o CIT
Otrzymanie na podstawie wyroku podwyższenia wynagrodzenia z tytułu wykonania usług budowlanych.
Czy ustalone na warunkach rynkowych wynagrodzenie za wykonane roboty budowlane wypłacone przez Wnioskodawcę na rzecz Wykonawcy, będącego wspólnikiem Spółki przekształconej oraz podmiotem powiązanym z Wnioskodawcą, stanowić będzie dochód z tytułu ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2) ustawy o CIT. Czy w przypadku zawarcia w przyszłości podobnych umów o wykonanie robót budowlanych przez
Prawo do obniżenia podatku VAT należnego od podatku naliczonego z f-r za zakup towarów i usług.
Możliwość opodatkowania oraz określenie właściwej stawki ryczałtu dla usług świadczonych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
W zakresie ustalenia, czy wynagrodzenie płacone przez Wnioskodawcę za usługi budowlane świadczone przez Podmiot powiązany, jest ukrytym zyskiem w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy CIT.
Opodatkowanie przychodów z usług remontowo-budowlanych (wyburzeniowych) na nieruchomościach w Niemczech polskiego rezydenta podatkowego.
Możliwość opodatkowania przychodów ze sprzedaży budynków mieszkalnych w stanie deweloperskim stawką ryczałtu w wysokości 5,5%, tj. według przepisów art. 12 ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o ryczałcie.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Obrotu uzyskanego z tytułu świadczenia usług na nieruchomościach znajdujących się na terytorium Belgii nie powinien Pan wliczać do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z tym z tytułu świadczonych usług na terytorium kraju nie przekroczy Pan limitu 200 000 zł, to nie powstanie u Pana obowiązek rejestracji do podatku VAT.
Obowiązek opodatkowania przychodów z tytułu usług budowlanych wykonywanych na terytorium Niemiec w Polsce
W zakresie ustalenia czy: 1) czy od 1 stycznia 2022 r. Wnioskodawca może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów pełne kwoty wydatków poniesionych w 2022 r. w ramach działalności prowadzonej za pośrednictwem Oddziału, które podlegały wcześniej limitowaniu, zgodnie z uchylonym już art. 15e ustawy o CIT, powiększone o nieodliczone w poprzednich latach podatkowych Koszty Limitowane bez uwzględnienia
Dotyczy określenia czy w przypadku zawarcia Porozumienia należy dokonać korekty podatku naliczonego za okres, w którym Porozumienie zostanie zawarte oraz zachowania prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z pierwotnie wystawionych faktur.
Opodatkowanie czynności wykonywanych na podstawie umowy konsorcjum oraz prawo do odliczenia.
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracja jako czynny podatnik VAT.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU 91.03.10.0 (usługi związane z działalnością historycznych miejsc i budynków oraz podobnych atrakcji turystycznych) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Ustalenie czy przychód ze sprzedaży projektów budowlanych, nabytych od osób trzecich (podwykonawców) stanowi przychód z zysków kapitałowych zgodnie z art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a i e ustawy o CIT.