Zwolnienie od podatku VAT usług turnusów terapeutycznych świadczonych przez Fundację na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, jako usług kompleksowych.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
zwolnienie od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 19 rozporządzenia świadczenia przez Wnioskodawcę usług turnusów rehabilitacyjnych
Ustalenie, czy faktury za niezrealizowane turnusy, które mają się odbyć do 30 czerwca 2021 r. należy zaliczyć do przychodu podatkowego bieżących okresów, czy przyszłych.
zwolnienie od podatku na podstawie § 3 ust. 1 pkt 19 rozporządzenia świadczenia przez Wnioskodawcę usług turnusów rehabilitacyjnych, zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT kompleksowych usług świadczonych w ramach pakietów, zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT pojedynczych usług zabiegów leczniczych/rehabilitacyjnych dla pacjentów indywidualnych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Czy jako podmiot gospodarczy (biuro turystyczne) nie będący ZOZ-em, organizując turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, Wnioskodawca powinien rozliczać się na zasadach ogólnych korzystając ze zwolnienia VAT?
W przypadku, gdy świadczone przez Wnioskodawcę przedmiotowe usługi polegające na organizacji 14-dniowych warsztatów edukacyjno - społecznych dla osób niepełnosprawnych - jak wskazał Wnioskodawca - stanowią usługi turnusów rehabilitacyjnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, to będą korzystać ze zwolnienia od
W zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług: programów oraz turnusów rehabilitacyjnych oraz opodatkowania różnicy między kwotą nabycia a kwotą sprzedaży usług świadczonych przez fizjoterapeutę, technika fizjoterapeutę, pielęgniarkę lub lekarza
Czy jako podmiot gospodarczy (biuro turystyczne) nie będący ZOZ-em organizując turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych rozliczając się na zasadach ogólnych Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia z VAT ?
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do odliczenia od dochodu wydatków poniesionych za pobyt opiekuna na turnusie rehabilitacyjnym w związku z opieką nad niepełnosprawną córką?
świadczone przez Wnioskodawcę usługi organizacji turnusów rehabilitacyjnych mogą korzystać ze zwolnienia od podatku VAT, na podstawie § 13 ust. 1 pkt 25 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2011r w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Określenie właściwej stawki podatku (zwolnienia od podatku) dla organizowanych turnusów rehabilitacyjnych dla grup osób niepełnosprawnych.
Czy usługi świadczone przez Zainteresowanego w prowadzonych przez niego ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych w zakresie organizowania turnusów rehabilitacyjnych podlegają zwolnieniu od podatku od towarów usług także po dniu 1 stycznia 2011 r., jako usługi w zakresie opieki medycznej służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu i poprawie zdrowia?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania organizowanych turnusów rehabilitacyjno-wypoczynkowych przez jednostkę będącą zakładem opieki zdrowotnej
Czy od dnia 1 stycznia 2011 r. Wnioskodawca będzie mógł świadczyć usługi rehabilitacyjne, jako usługi zwolnione od podatku od towarów i usług?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług organizowania turnusów rehabilitacyjnych organizowanych przez Wnioskodawcę sprzedawanych osobom niepełnosprawnym, korzystającym z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub Europejskiego Funduszu Społecznego.