Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT przy sprzedaży nieruchomości zabudowanej oraz prawa do obniżenia podatku przez nabywcę.
Uznanie sprzedaży udziału w działce niezabudowanej nr 1 jako dostawy podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, niekorzystającej ze zwolnienia od tego podatku i w konsekwencji obowiązku dokonania rejestracji jako podatnika VAT czynnego.
Ryczałt od przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Ustalenie, czy w związku ze sprzedażą udziałów Wspólnik będzie obowiązany przekazać Spółce kwotę zaliczki na podatek, o której mowa w art. 26aa ust. 1 updop, a Spółka będzie zobowiązana, jako płatnik, wpłacić tę zaliczkę na rachunek właściwego urzędu skarbowego, oraz czy przychody (dochody) uzyskane przez Wspólnika z tytułu Sprzedaży Udziałów nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce w świetle art.
Podstawą opodatkowania VAT dla czynności przeniesienia aportem udziału we własności/prawie użytkowania wieczystego Działek poprzez wniesienie ich do Spółki w formie wkładu niepieniężnego w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, na podstawie art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy, będzie określona jako wartość nominalna otrzymanych przez Y. udziałów Spółki.
Zwolnieniem z art. 9 pkt 17 objęte jest nabycie mieszkania i udziału w hali garażowej, która znajdują się na tej samej działce. Zwolnienie dotyczy zakupu całej nieruchomości (lokalu) nawet jeśli nabywana jest na współwłasność ułamkową (w udziałach) przez kupujących.
Opodatkowanie sprzedaży udziałów oraz zwolnienia z opodatkowania transakcji ich sprzedaży i brak ujęcia w proporcji, o której mowa w art. 90 ustawy wynagrodzenia uzyskanego ze sprzedaży udziałów.
Zwolnienie fundacji rodzinnej z podatku od dochodów zagranicznej jednostki kontrolowanej oraz brak obowiązku prowadzenia rejestru oraz ewidencjonowania zdarzeń.
Uznanie sprzedawcy za podatnika; sprzedaż udziału w nieruchomości będzie opodatkowana VAT; nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT od wydatków na nabycie udziału w nieruchomości.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o. nabytych w zamian za wkład pieniężny oraz odpłatnego zbycia udziału nabytego w wyniku połączenia spółek.
Czy z uwagi na zasady sukcesji podatkowej przewidzianej w art. 93 OP, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT (przy spełnieniu wszystkich pozostałych warunków), jeżeli sprzedaż udziałów w Inwestycjach przez Wnioskodawcę, jako sukcesora prawnego Spółki Przejmowanej, zostanie dokonana
Fundacja Rodzinna działając w roli płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, w przypadku wypłaty świadczeń pieniężnych na rzecz ww. Beneficjentów, będzie mogła zastosować zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 lit. b w zw. z ust. 49 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w części odpowiadającej proporcji, o której mowa w
Uznanie sprzedaży udziałów za zbycie przedsiębiorstwa i włączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa Spółki do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z transakcją sprzedaży udziałów w Spółce celowej.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego.
Czy po stronie fundacji rodzinnej sprzedaż udziałów otrzymanych w drodze darowizny od fundatorów będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dostawy udziałów w działce w drodze zamiany z Gminą. Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT dostawy w drodze sprzedaży udziałów w działce w sytuacji, gdy nie dojdzie do zamiany z Gminą oraz dostawy w drodze sprzedaży udziałów w działce.
Ustalenie czy sprzedaż udziałów w Spółce z o.o. przez Fundację rodzinną będzie stanowiła działalność gospodarczą, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 3 ustawy o fundacji rodzinnej, i w konsekwencji czy fundacja rodzinna będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT w stosunku do przychodów osiągniętych ze sprzedaży tych udziałów.
Ustalenie czy sprzedaż Udziałów w sp. z o.o. otrzymanych przez Fundację od Fundatora oraz jeszcze w fazie w organizacji, będzie zwolniona z opodatkowania.