Możliwość opodatkowania przychodów z prowadzonej indywidualnej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz kosztów uzyskania przychodów jako wspólnika spółki partnerskiej.
Możliwość opodatkowania przychodów z prowadzonej indywidualnej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz koszty uzyskania przychodów jako wspólnika spółki partnerskiej.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej skutków podatkowych obliczania zaliczek oraz dochodu w zwiazku ze zmianą zasad proporcji zysków w spółce partnerskiej związanej z wystąpieniem wspolnika ze spółki.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej wpłaty zaliczek i rozliczenia dochodu w związku z wystapieniem Wnioskodawcy ze spółki partnerskiej.
Płatników składek, ubezpieczonych i świadczeniobiorców czekają istotne zmiany m.in. w zakresie ubezpieczeń społecznych, zasiłków z ubezpieczenia społecznego oraz świadczeń emerytalnych i rentowych. W zakresie zasiłków zmiany obejmą skrócenie okresu ich pobierania po ustaniu zatrudnienia ze 182 do 91 dni czy wliczania do jednego okresu zasiłkowego niezdolności do pracy bez względu na rodzaj choroby,
Sposób określania przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów z udziału w spółce partnerskiej.
skutki podatkowe otrzymania należności po wystąpieniu ze Spółki partnerskiej
Skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki niebędącej osobą prawną.
Czy kwoty zwracane do spółki partnerskiej tytułem częściowego lub całkowitego zwrotu pobranej przez Wnioskodawcę, będącego wspólnikiem tej spółki, zaliczki lub zaliczek na poczet udziału w przyszłym zysku, która to zaliczka lub zaliczki przekroczą spodziewany zysk, będą dla Wnioskodawcy skutkować przychodem z jakiegokolwiek tytułu?
Czy rozliczenie wspólnika przez spółkę partnerską poprzez wypłacenie Panu kwoty oraz przeniesienie własności rzeczy ruchomej, stanowiące wartość Pana udziału kapitałowego, nie stanowi dla Pana przychodu z innych źródeł i w konsekwencji nie podlega opodatkowaniu?
Czy wnioskodawczyni jest zobowiązana w omawianym stanie faktycznym sporządzić remanent i zapłacić podatek z tytułu likwidacji działalności?
Czy wnioskodawczyni jest zobowiązana w omawianym stanie faktycznym sporządzić remanent i zapłacić podatek z tytułu likwidacji działalności?
Czy powstaje przychód po stronie wnioskodawczyni z tytułu nabycia prawa do otrzymania wartości udziału kapitałowego, a jeżeli tak, to jak ten przychód należy ustalić? Do jakiego źródła przychodów należy zaliczyć ww. przychód po stronie podatnika i jaką zastosować stawkę podatku? Jaki jest w opisanym stanie faktycznym moment uzyskania przychodu i kiedy powstaje obowiązek zapłaty podatku?
1. Czy powstaje przychód po stronie wnioskodawczyni z tytułu nabycia prawa do otrzymania wartości udziału kapitałowego, a jeżeli tak, to jak ten przychód należy ustalić? 2. Do jakiego źródła przychodów należy zaliczyć ww. przychód po stronie podatnika i jaką zastosować stawkę podatku? 3. Jaki jest w opisanym stanie faktycznym moment uzyskania przychodu i kiedy powstaje obowiązek zapłaty podatku?