Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Uznanie, że sprzedaż udziału w prawie użytkowania wieczystego działki i udziału w prawie własności budynków korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Przedmiot planowanej transakcji, nie będzie stanowił przedsiębiorstwa w rozumieniu powołanego art. 551 Kodeksu cywilnego, ponieważ zbyciu nie będzie towarzyszył transfer szeregu kluczowych składników, wchodzących w skład normatywnej definicji przedsiębiorstwa i determinujących funkcjonowanie przedsiębiorstwa Zbywcy. Zbyciu podlegać będzie wyłącznie opisana we wniosku Nieruchomość wraz z dokumentacją
Zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług z tytułu sprzedaży dwóch działek nr 1 i nr 2.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej wydzielonej z nieruchomości będącej we współwłasności, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej wydzielonej z nieruchomości będącej we współwłasności, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Skutki podatkowe posiadania domu z pozwoleniem na rozbiórkę w związku z możliwością skorzystania ze zwolnienia okreslonego w art. 9 pkt 17.
Skutki podatkowe nabycia lokalu mieszkalnego w sytuacji posiadania domu w złym stanie technicznym
Uznanie, że sprzedaż zabudowanej nieruchomości (wydzielonej z działki) jest zwolniona od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Uznanie, że sprzedaż udziału w nieruchomości jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
W niniejszej sprawie oprócz wystąpienia o wydanie i uzyskania pozwolenia na rozbiórkę oraz zarejestrowaniem i wydaniem dziennika rozbiórki podjęli Państwo czynności związane z rozbiórką budynków znajdujących się na działce. Uznać zatem należy, że przedmiotem planowanej sprzedaży będzie sprzedaż gruntu niezabudowanego. O statusie sprzedawanej działki decydują bowiem okoliczności faktyczne, w szczególności
Nieuznania zbywanej Nieruchomości wraz z dokumentacją za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu w art. 2 pkt 27e ustawy i w związku z tym nieuznania ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Opodatkowania zbycia gruntu zabudowanego budowlami oraz budynkami, dla których to budynków wydano pozwolenie na rozbiórkę.
uznanie sprzedaży nieruchomości za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT oraz sposób dokumentowania tej transakcji
Skutki podatkowe sprzedaży udziału we współwłasności zabudowanej działki.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
Dostawa nieruchomości, będącej działką niezabudowaną, ale z przeznaczeniem do celów budowlanych, dokonana przez Wnioskodawcę w formie aportu do spółki celowej będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług z zastosowaniem właściwej stawki podatku VAT.
brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT transakcji sprzedaży działek nr (…)
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży działek zabudowanych nr 1 i 2.
Zwolnienie od podatku sprzedaży nieruchomości zabudowanej oraz konieczność dokonania zgłoszenia rejestracyjnego w związku ze sprzedażą nieruchomości zabudowanej.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w zabudowanej działce nr () oraz braku zastosowania zwolnienia z podatku VAT do sprzedaży udziału w zabudowanej działce nr ().
podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT dostawy nieruchomości zabudowanej wydzielonej z działki nr 1 będącej we współwłasności małżeńskiej, zastosowania zwolnienia z opodatkowania dla dostawy nieruchomości zabudowanej wydzielonej z działki nr 1 będącej we współwłasności małżeńskiej.