rozłożenie na raty
Interpretacja
13.05.2024 Podatki

Ustalenie czy cena sprzedaży za sprzedane certyfikaty inwestycyjne płacona w ratach przez Fundację na rzecz Fundatora będzie stanowiła świadczenie w postaci ukrytych zysków w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 3 w zw. z ust. 1a ustawy CIT i opodatkowane na podstawie art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy CIT albo będzie stanowiła świadczenia w rozumieniu art. 2 ust. 2 UFR i będzie tym samym opodatkowany na podstawie

Interpretacja
15.03.2024 Podatki

Rozpoznanie ukrytych zysków z tytułu odroczonej zapłaty za zakup nieruchomości od podmiotu powiązanego oraz ustalenia podstawy opodatkowania ukrytego zysku.

Interpretacja
01.03.2023 Podatki

Zwolnienie od podatku VAT oprocentowania z tytułu rozłożenia na raty opłaty przekształceniowej oraz wykazanie transakcji na fakturze w dwóch pozycjach

Artykuł
24.04.2020 Podatki Ubezpieczenia

Do 1 czerwca 2020 r. wydłużono termin wpłaty zaliczek od wynagrodzeń pobranych w marcu i kwietniu. Z tego rozwiązania mogą skorzystać płatnicy, którzy ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu epidemii koronawirusa.

Artykuł

W 2018 r. wejdą w życie duże nowelizacje przepisów w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Najważniejsze z nich dotyczą nowych zasad zatrudniania cudzoziemców spoza Unii Europejskiej oraz wprowadzenia jednego konta, na które będą płacone składki ZUS. Poniżej przedstawiamy wykaz najważniejszych zmian z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, które zostały uchwalone do dnia oddania niniejszej

Artykuł
16.10.2017 Ubezpieczenia

Począwszy od nowego roku wpłaty z tytułu składek będą realizowane jedną wpłatą na przyznany płatnikowi przez ZUS indywidualny numer rachunku składkowego. Wpłaty te będą zaliczane w pierwszej kolejności na zadłużenie składkowe, a dopiero po jego uregulowaniu – na poczet bieżących należności.

Artykuł
13.09.2017 Ubezpieczenia

Po wprowadzeniu nowych zasad opłacania składek ZUS - jedną wpłatą na indywidualny numer rachunku składkowego - może pojawić się zagrożenie, że osoba prowadząca działalność zostanie od 1 stycznia 2018 r. wyłączona z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Dotyczy to osób prowadzących działalność pozarolniczą, na których koncie w ZUS widnieje zadłużenie, nawet jeśli jest bardzo niewielkie. Już teraz

Artykuł
12.07.2017 Ubezpieczenia

Rozłożenie należności z tytułu składek na raty polega na możliwości uregulowania tych należności w dłuższym okresie, ustalonym z ZUS, bez konsekwencji przymusowego ich dochodzenia w trybie egzekucji.

Interpretacja
14.04.2016 Podatki

W jakim momencie (w którym roku 2015 czy 2016 ) Wnioskodawca zobowiązany jest rozpoznać przychód należny z tytułu zbycia udziałów w Spółce, w związku z zawarciem umowy zbycia udziałów w 2015 r. wobec uzyskania wynagrodzenia w ratach z określonymi terminami wymagalności na 2016 r.?

Interpretacja
17.03.2016 Podatki

Kiedy powstanie przychód podatkowy i obowiązek zapłaty podatku dochodowego z tytułu sprzedaży udziałów jeżeli cena nabycia udziałów będzie płatna, zgodnie z każdą zawartą umową w różnych latach podatkowych?

Interpretacja
17.03.2016 Podatki

Kiedy powstanie przychód podatkowy i obowiązek zapłaty podatku dochodowego z tytułu sprzedaży udziałów jeżeli cena nabycia udziałów będzie płatna, zgodnie z każdą zawartą umową w różnych latach podatkowych?

Artykuł
17.11.2015 Ubezpieczenia

Jeżeli płatnik składek ze względu na swoją trudną sytuację, np. ekonomiczną, wie, że nie będzie w stanie opłacić składek ZUS, może skorzystać z rozłożenia należności składkowych na raty lub odroczenia terminu ich płatności. Od 1 grudnia 2015 r. zawarcie umowy z ZUS w tej sprawie będzie łatwiejsze i obejmie całość zadłużenia płatnika również w części finansowanej przez ubezpieczonych.

Interpretacja
25.08.2015 Podatki

W jakim momencie (w którym roku) Wnioskodawca zobowiązany jest rozpoznać przychód z tytułu sprzedaży udziałów w Spółce, w odniesieniu do sprzedaży w ratach z określonymi terminami wymagalności na rok 2015, 2016 i 2018?

Porada
17.08.2015 Ubezpieczenia

ZUS wprowadza ułatwienie dla zadłużonych płatników. Jeżeli dłużnik będzie chciał zawrzeć układ ratalny, przez procedurę składania wniosku o ten rodzaj ulgi przeprowadzi go wyszkolony w tym kierunku doradca. Pomoże on także płatnikowi skompletować dokumentację niezbędną do ustalenia warunków układu ratalnego.

Porada
17.05.2015 Ubezpieczenia

Sejm i Senat uchwaliły przepisy, które ułatwią płatnikom uzyskanie zgody ZUS na odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie zadłużenia składkowego na raty. Od wejścia w życie zmian zgoda ZUS na takie porozumienie nie będzie już warunkowana wcześniejszym opłaceniem pełnej kwoty składek na ubezpieczenie emerytalne. Dzięki temu obciążenia, które musi ponieść firma przed zawarciem układu ratalnego

Interpretacja
15.07.2014 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym fakt ustalenia przez strony transakcji ratalnej płatności za zakup nieruchomości 360 rat miesięcznych rodzi po stronie Spółki, czyli po stronie nabywcy, obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów, a konkretnie korekty uprzednio dokonanych przez Spółkę odpisów amortyzacyjnych, w oparciu o przepis art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Artykuł
29.03.2014 Podatki Ubezpieczenia

Do obowiązków pracodawcy jako płatnika należy terminowe opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne. W przypadku braku możliwości dopełnienia tego obowiązku pracodawca może starać się o odroczenie terminu płatności składek lub o rozłożenie jej na raty. Są to formy pomocy w spłacie należności udzielane przez ZUS na wniosek pracodawcy, które umożliwiają uregulowanie zaległości składkowych w dłuższym

Porada
12.01.2014 Podatki

Przedsiębiorca znajdujący się w przejściowych trudnościach finansowych może ubiegać się o ulgę w spłacie zobowiązań podatkowych, tj. możliwość rozłożenia podatku na raty lub odroczenia terminu jego płatności. W wyjątkowych sytuacjach przedsiębiorca może ubiegać się nawet o umorzenie podatku w całości lub części. Uzyskanie ulgi w spłacie zobowiązania podatkowego nie jest proste. Ulgi te mają charakter

Porada
29.05.2013 Podatki

Podatnicy ponoszący wydatki na podatek od nieruchomości i podatek od środków transportowych mogą je nadal zaliczać do kosztów podatkowych jednorazowo. Nie mają też obowiązku korygowania kosztów ze względu na ich nieuregulowanie w terminach wskazanych w przepisach o korekcie kosztów. Takie stanowisko zajęło Ministerstwo Finansów. Ze względu na wątpliwości związane ze stosowaniem przepisów o korekcie

Interpretacja
31.10.2012 Podatki

Uznanie czynności rozłożenia na raty kwoty należnej z tytułu dostawy nieruchomości za usługę zwolnioną od podatku oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej czynności.

Poprzednia Następna