Obowiązki płatnika związane z poborem zaliczek podatkowych od rent zagranicznych.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do świadczenia otrzymywanego z Niemiec.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 58 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (renta wdowia).
Opodatkowanie świadczenia odszkodowawczego otrzymywanego z Włoch w związku z wypadkiem przy pracy – zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe otrzymania renty wdowiej z Niemiec po zmarłym małżonku.
W przypadku, gdy na skutek uwzględnienia podatku pobranego zagranicą po stronie Banku nie powstanie obowiązek poboru zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od zagranicznego świadczenia emerytalnego/rentowego - Bank jest zobowiązany do wystawienia informacji PIT-11 prezentującej m.in. kwotę przychodu uzyskanego przez Klienta z tytułu otrzymanej emerytury/renty z zagranicy.
Skoro dziecięca renta inwalidzka jest, zgodnie z oświadczeniem złożonym przez Klientkę, świadczeniem rodzinnym, wynikającym z pracy ojca niepełnosprawnego dziecka w USA, i nabyciem przez niego praw emerytalnych – to świadczenie to jest w Polsce zwolnione od podatku na podstawie cytowanego powyżej art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do renty wdowiej z Irlandii.
Nie jest Pani zobowiązana do wykazania i rozliczenia w Polsce w 2022 r. i w latach kolejnych lata (o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny) niemieckiej renty wdowiej wypłacanej z obowiązkowego systemu świadczeń socjalnych oraz jednorazowego świadczenia z tytułu śmierci męża (zasiłek pogrzebowy).
Opodatkowanie świadczeń (renty wdowiej i świadczenia rodzinnego) wypłacanych z Irlandii.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania na podstawie zawartej ugody sądowej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego – świadczenie dla wdowy z USA
z opodatkowania świadczeń pieniężnych otrzymywanych z USA: świadczenia wypłacanego z Departamentu Pracy i Przemysłu oraz świadczenia zwanego „rentą wdowią” wypłacanego przez Administrację Ubezpieczeń Społecznych
Zgodnie z postanowieniami umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Irlandii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu, świadczenie „renta rodzinna wdowia”, które Wnioskodawczyni otrzymywała w 2020 r. z Irlandii podlega opodatkowaniu tylko w Polsce. Jednocześnie jednak, w sytuacji gdy - jak twierdzi Wnioskodawczyni
Zwolnienie z opodatkowania renty sierocej wypłacanej z pracowniczego programu emerytalnego działającego we Szwajcarii.
Czy renta rodzinna otrzymywana przez dzieci z Hiszpanii podlega opodatkowaniu i powinna być doliczona do dochodu Wnioskodawczyni?