Możliwość skorzystania ze zwolnienia o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63b w przypadku przekształceń działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytową i wypłaty zysków.
Wypłata zysków wypracowanych przez spółkę jawną dokonana po przekształceniu spółki jawnej w spółkę komandytową.
Czy po przekształceniu JDG w Spółkę wypłata Zysków JDG przez Spółkę na podstawie Uchwały na rzecz Przedsiębiorcy jako wspólnika Spółki, nie będzie podlegała opodatkowaniu Estońskim CIT?
Możliwość zastosowania się do interpretacji indywidualnej po przekształceniu.
Skutki podatkowe wypłaty zysku przez spółkę z o.o. powstałą z przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka była/będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w stosunku do wypłat zaliczek na poczet dywidendy, w stosunku do których uchwała o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy została podjęta w trakcie pierwszego roku opodatkowania Ryczałtem, niezależnie od tego, w którym roku podatkowym ma miejsce faktyczna wypłata zaliczki na poczet dywidendy.
Możliwości uznania za koszty uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia lokalu wydatków z tytułu: wniesionego wkładu mieszkaniowego oraz spłaty zadłużenia z tytułu kredytu w comiesięcznych opłatach za użytkowanie lokalu.
Opodatkowanie zysku wypracowanego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej po jej przekształceniu w spółkę kapitałową i następczego przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową w przypadku wypłaty zysku przez spółkę komandytową.
Sukcesja praw w podatku akcyzowym, w przypadku przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Czy otrzymanie przez zainteresowanych wspólników środków pieniężnych na podstawie uchwały spowoduje powstanie po stronie zainteresowanych wspólników przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jeżeli do podjęcia uchwały albo wypłaty tych środków pieniężnych, dojdzie przed dniem przekształcenia lub po dniu przekształcenia. Czy wypłata zatrzymanych zysków na podstawie uchwały dokonana
Wyłączenie z opodatkowania określone w art. 2 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych znajdzie zastosowanie zarówno do połączenia Wnioskodawcy z Polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością jak i do połączenia ze spółką akcyjną Księstwa Liechtenstein.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego) nabytej do wspólności małżeńskiej, .
Dotyczy ustalenia, czy Spółka przekształcona będzie uprawniona do stosowania zwolnienia podatkowego obejmującego dochody z działalności gospodarczej osiągnięte z realizacji nowej inwestycji określonej w DoW uzyskane na terenie określonym w DoW
Skutki podatkowe wypłaty zysku wypracowanego do dnia przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy wypłatę przez Spółkę należności z tytułu najmu Nieruchomości wycofanej uprzednio z jednoosobowej działalności gospodarczej i przeniesionej do majątku prywatnego wspólnika należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT
Dotyczy ustalenia, czy w zw. z art. 28m ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wypłata dla Wnioskodawcy przez Spółkę zysków wypracowanych w ramach jego działalności gospodarczej stanowić będzie przedmiot opodatkowania ryczałtem od dochodu spółek w ramach tzw. systemu estońskiego.
Czy po przekształceniu JDG w Spółkę, wypłata Zysków JDG przez Spółkę na podstawie Uchwały na rzecz Przedsiębiorcy jako wspólnika Spółki, nie będzie podlegała opodatkowaniu Estońskim CIT?
Skutki podatkowe wypłaty zysków po przekształceniu spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy wniesienie mienia przez Fundatorów oraz przez Przyszłych beneficjentów do Fundacji w postaci wskazanej w przedstawionym w opisie zdarzenia przyszłego, po dokonaniu „przekształcenia” w fundację rodzinną w rozumieniu ustawy o fundacji rodzinnej, będzie dla Fundacji stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2805, ze zm.)?