Skutki podatkowe przejścia zakładu pracy, zawarcia umowy dzierżawy i zbycia składników majątkowych oraz prawo do odliczenia.
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem odprowadzania z tego tytułu składek ZUS. Pomimo wielu ułatwień w tym zakresie, związanych z różnego rodzaju ulgami w opłacaniu składek, takimi jak ulga na start, preferencyjne składki czy mały ZUS plus, przedsiębiorcy nadal poszukują optymalizacji składkowych, np. w postaci outsourcingu pracowniczego. Często jednak jego stosowanie jest pozorne
Ustalenia: - czy poniesione w związku z przejściem części zakładu pracy w trybie art. 231 Kodeksu pracy (oraz w następstwie porozumień trójstronnych w przypadku kadry menedżerskiej) przez Wnioskodawcę wydatki wskazane w pkt 1-6 z tytułu rozliczeń Spółki z V., mogą dla Wnioskodawcy stanowić koszty uzyskania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”), - czy
Ocena skutków podatkowych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów wydatków poniesionych przed przejściem części zakładu pracy.
Uznania, że równowartość kosztów pracowniczych wymienionych w załączniku nr 3 do umowy, zwróconych Państwa Spółce przez Kontrahenta, stanowi/będzie stanowić wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na Nabycie części zakładu pracy Instytut może zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
W zakresie kwalifikacji Wynagrodzenia reorganizacyjnego (tzw. Exit Fee) do kosztów podatkowych innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami oraz momentu ujęcia faktury korygującej ww. Wynagrodzenie.
Skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie (obowiązki płatnika).
Ustanowienie zarządu sukcesyjnego przez pracodawcę prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą nie spowoduje wygaśnięcia umów o pracę z dniem jego śmierci. Taki efekt wystąpi tylko wtedy, gdy w czasie wykonywania zarządu pracownicy zmarłego nie zostaną przejęci przez nowego pracodawcę. Takie zmiany w zakresie wygasania stosunków pracy wprowadza ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem
Przejęliśmy od 1 stycznia 2015 r. pracowników firmy ABC na podstawie art. 231 Kodeksu pracy. Przez okres 12 miesięcy pracownik otrzymywał wynagrodzenie na podstawie układu zbiorowego zawartego przez firmę ABC. Od 1 stycznia 2015 r. wszystkim przejętym pracownikom zmieniły się zasady wynagradzania (obowiązują takie, jak w naszej firmie). Zaprzestano wypłaty: dodatków stażowych, nagród jubileuszowych
zwolnienie z opodatkowania przychodów Funduszu: 1) w związku z otrzymaniem od polskiej S.K.A. części Środków Pieniężnych na podstawie umowy darowizny, 2) w związku z otrzymaniem od polskiej S.K.A. części Obligacji na podstawie umowy darowizny
Od 1 grudnia br. przejmiemy jeden z oddziałów pewnej spółki wraz z jego pracownikami. Czy w takiej sytuacji możemy żądać od tych pracowników złożenia nowego oświadczenia PIT-2?
Publiczne i niepubliczne żłobki stracą 4 kwietnia 2011 r. formę zakładów opieki zdrowotnej. Automatycznie publiczne żłobki przekształcą się wówczas w gminne jednostki budżetowe, a niepubliczne - nadal pozostaną prywatnymi podmiotami, ale już bez statusu zakładu opieki zdrowotnej.
Od 1 października br. spółka z o.o. stała się właścicielem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wyodrębnionej z innej spółki z o.o. (wykupiono oddział). Nastąpiło przejęcie 10 pracowników w trybie art. 231 Kodeksu pracy. Kto ma obowiązek wystawić tym pracownikom PIT-11 za okres od stycznia do września? Jak wygląda sprawa z wystawieniem deklaracji PIT-4R?