praca za granicą
Interpretacja
13.03.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem oddelegowanym pracownikom noclegu.

Interpretacja
24.01.2024 Podatki

W oparciu o przedstawione okoliczności faktyczne, czy Spółka posiada w Polsce zakład od dnia 1 stycznia 2023 roku w rozumieniu przepisów art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 UPO PL-DE?

Interpretacja
23.01.2024 Podatki

Brak obowiązku uwzględniania obrotu z tytułu świadczonych usług poza terytorium kraju w limicie zwolnienia podmiotowego.

Interpretacja
03.01.2024 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.

Interpretacja
04.07.2023 Podatki

Czy Wnioskodawca będzie podlegał polskiemu podatkowi dochodowemu od osób prawnych (CIT) i będzie zobowiązany do rejestracji podatkowej w Polsce z powodu pracy Pracownika przez jeden tydzień w miesiącu z domu w Polsce?

Interpretacja
12.07.2022 Podatki

1) Brak obowiązku poboru i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy w związku z wypłacaniem wykonującym umowę zlecenia poza granicami Polski, kwot będących równowartością 25% diet, jako należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów podróży 2) Odprowadzanie zaliczki na podatek dochodowy od kwoty wynagrodzenia po odliczeniu kwoty

Interpretacja
13.01.2022 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnych zaliczek na pokrycie zwiększonych kosztów pobytu poza granicami kraju.

Interpretacja
13.01.2022 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnych zaliczek na pokrycie zwiększonych kosztów pobytu poza granicami kraju.

Interpretacja
07.07.2021 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia zleceniobiorców w celu wykonywania usług pomocy domowej i opieki.

Artykuł
10.03.2021 Podatki

Do końca kwietnia 2021 r. podatnicy muszą złożyć zeznanie PIT za 2020 r. Po raz ostatni skorzystają w nim z ulgi abolicyjnej na dotychczasowych zasadach. Poczynając od rozliczenia za 2021 r., ulga abolicyjna zostanie ograniczona do 1360 zł. Dla wielu Polaków pracujących za granicą będzie to oznaczało konieczność zapłaty podatku w Polsce. Stanie się tak, jeżeli posiadają oni polską rezydencję podatkową

Artykuł

Tak zwane podleganie ustawodawstwu państwa członkowskiego przez pracownika jest jednym z pięciu warunków, które należy spełnić, aby było dopuszczalne delegowanie pracownika z Polski do pracy na terenie Unii Europejskiej, obszaru EOG oraz Szwajcarii. Warunek ten budził pewne wątpliwości w praktyce. Zostały one rozstrzygnięte w jednym z najnowszych orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE. Warunek „podlegania

Porada
30.06.2018 Podatki Kadry i płace

Wielu Polaków decyduje się na podjęcie pracy za granicą. W związku z tym mają oni wątpliwości, w którym kraju powinni rozliczyć osiągnięte z tego tytułu dochody. W artykule wyjaśniamy, kto, kiedy i jak powinien rozliczyć dochody osiągnięte z pracy za granicą w polskim zeznaniu rocznym.

Artykuł
29.06.2018 Podatki

Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie internetowej informator na temat podatkowych skutków pracy wakacyjnej. Przypomniało w nim, że wakacyjna praca dzieci może w niektórych przypadkach pozbawić ich rodziców prawa do ulgi na dziecko. Rodzice muszą również pamiętać, że jeżeli ich dziecko pracowało w wakacje, to uzyskane z tego tytułu dochody będzie musiało samodzielnie rozliczyć w zeznaniu

Interpretacja
08.03.2018 Podatki

Czy Wnioskodawca powinien zaliczać do przychodu pracownika w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wartość kwater noclegowych nieodpłatnie udostępnionych pracownikom w czasie ich delegowania za granicę, z których pracownicy będą korzystać w związku ze świadczoną pracą na kontraktach?

Interpretacja
05.10.2017 Podatki

Uzyskany przez Wnioskodawczynię posiadającą miejsce zamieszkania w 2016 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dochód z pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie podlega opodatkowaniu w Polsce.

Interpretacja
21.12.2016 Podatki

Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu zatrudnienia w warunkach opisanych powyżej będą stanowiły wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji zarządzającej wysokiego szczebla w rozumieniu art. 15 ust. 2 umowy z 18 listopada 2008 r. między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Kataru? Niezależnie od odpowiedzi na pytanie 1, czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu zatrudnienia

Interpretacja
30.11.2016 Podatki

Czy ta część z zaliczki na podatek dochodowy wpłacona w Polsce za pracę wykonywaną w Holandii podlega zwrotowi, jeżeli spółka holenderska płaciła do holenderskich urzędów również zaliczki na podatek dochodowy oraz kto jest beneficjentem ewentualnego zwrotu?

Interpretacja
30.11.2016 Podatki

Czy zaliczki na podatek dochody wpłacane bezpośrednio przez firmę holenderską do holenderskich urzędów w czasie oddelegowania Wnioskodawcy do pracy w Holandii powinny być wykazywane przez Wnioskodawcę w Polsce jako dochód dodatkowy?

Interpretacja
18.07.2016 Podatki

Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej w 2016 r. i latach późniejszych. Dochód uzyskany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Artykuł
17.11.2015 Ubezpieczenia

Przepis ustanawiający minimalną podstawę wymiaru składek zusowskich dla pracowników zatrudnionych za granicą u polskich pracodawców jest niezgodny z Konstytucją. Tak orzekł Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 28 października 2015 r. (sygn. SK 9/14). Ustawodawca ma rok na zmianę zakwestionowanej regulacji.

Poprzednia Następna