Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do licytacyjnej sprzedaży działek nr 1/3, 1/4, 1/6, 1/7, 1/1 i 1/2 należących do dłużnika.
Uznania za podatnika podatku od towarów i usług przy sprzedaży działki oraz możliwości zwolnienia transakcji sprzedaży działki z podatku VAT.
Skorzystanie z ulgi mieszkaniowej (poniesienie kosztów na budowę domu).
w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu dostawy działek niezabudowanych oraz braku zastosowania zwolnienia z opodatkowania z podatku VAT z art. 43 ust. 1 pkt 9 oraz art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług
w zakresie uznania Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT z tytułu dostawy działki niezabudowanej oraz braku zastosowania zwolnienia z opodatkowania z podatku VAT z art. 43 ust. 1 pkt 9 oraz art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług
W zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym planowanej sprzedaży działek oraz możliwości zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów ze zbycia tych nieruchomości.
Czy Wnioskodawca ma możliwość uwzględnienia faktur za materiały budowlane wystawione w okresie gdy pozwolenie na budowę i prawo własności działki było wystawione na teścia i czy będą one uwzględnione przy zwrocie części podatku VAT za materiały budowlane?
Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi w zakresie prawa do zwrotu części wydatków od zakupów materiałów budowlanych.
Możliwość ubiegania się o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w przypadku gdy zakup materiałów budowlanych Wnioskodawca dokonał w 2013 r. a więc przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, które zostało wydane w 2014 r.
Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w sytuacji, gdy w związku z budową budynku mieszkalnego (bliźniaka) Wnioskodawca zakupił materiały budowlane natomiast pozwolenie na budowę zostało wystawione w 2015 r. na pierwotnego inwestora (sprzedającego) a następnie zostało na Wnioskodawcę przepisane.
Aport dwóch nieruchomości, chodnika, dwóch projektów budowlanych i dwóch projektów wykonawczych nie będzie stanowił przedsiębiorstwa ani zorganizowanej jego części. W związku z tym podlegać będzie przepisom ustawy jako odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług. Podstawą opodatkowania będzie wszystko co stanowić będzie zapłatę zgodnie z zawartą pomiędzy stronami transakcji umową. Aport w
Do otrzymania zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych na podstawie zapisu art. 20 ust. 4 ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi nie wystarczy jak sądzi Wnioskodawca zmiana zapisów w pozwoleniu na budowę w 2018 r., kiedy urodzi mu się trzecie dziecko, skoro bowiem Wnioskodawca pozwolenie na budowę uzyskał w 2016 r., będąc rodzicem jednego
Możliwość odliczenia w ramach zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wydatków na zakup materiałów budowlanych i usług firm świadczących roboty budowlane i prace wykończeniowe w przypadku nieposiadania pozwolenia na budowę na swoje dane.
Czy Wnioskodawczyni może starać się o zwrot podatku VAT w imieniu małoletniego syna, który jest właścicielem domu w związku z tym, że faktury są wystawiane na nazwisko Wnioskodawczyni a pozwolenie na nazwisko byłego męża i ojca małoletniego?
prawo do zwrotu w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o zwrot dokonała zakupu materiałów budowlanych w 2013 i 2014 roku natomiast pozwolenie na budowę otrzymała dopiero w 2014 roku
VZM prawo do zwrotu części wydatków w sytuacji, gdy Wnioskodawca nie dysponował wystawionym na siebie pozwoleniem na budowę budynku mieszkalnego.
Czy Wnioskodawca może skorzystać z możliwości ubiegania się o zwrot podatku VAT od materiałów budowlanych?
możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków poniesionych w związku z budową budynku mieszkalnego na podstawie ustawy z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi w sytuacji gdy pozwolenie na budowę zostało wydane na rzecz rodziców w 2012 r., a następnie zostało przeniesione w trybie art. 40 Prawa budowlanego w 2014 r. na rzecz Wnioskodawcy
Czy w związku z tym, że to Wnioskodawczyni działkę otrzymała w darowiźnie, na nią wydane zostało pozwolenie na budowę, kredyt został przyznany na nią i na jej męża, to czy przy wypełnianiu zeznania PIT-39 za 2014 r. zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - powinna opodatkować jakąś część z kwoty uzyskanej z tej sprzedaży (30.000 zł), a przeznaczonej na cele
Zwrot części wydatków od zakupów materiałów budowlanych - ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.