Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia lub z wypłacanej części wynagrodzenia za usługi pomocy domowej i opieki w Niemczech.
Obowiązki płatnika w związku planem zatrudnienia na podstawie umowy zlecenia cudzoziemców.
Możliwość zwolnienia od akcyzy samochodu osobowego, przywiezionego z (…) jako mienie przesiedleńcze.
Zwolnienie od akcyzy samochodu osobowego przywożonego z Niemiec jako mienie przesiedleńcze
W zakresie opodatkowania darowizn środków pieniężnych od rodziców i męża
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu podróży Prezesa Zarządu.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymywanym stypendium.
Obowiązki płatnika prowadzącego działalność polegającą na usługach opieki nad osobami w podeszłym wieku, osobami niepełnosprawnymi lub wymagającymi pomocy w codziennym funkcjonowaniu z innych powodów w Niemczech: • określenie wystąpienia obowiązków płatnika w związku z wypłacaniem diet zleceniobiorcom, wykonującym umowy zlecenia w Niemczech; • ocena prawidłowości odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku gdy nieruchomość zostanie czasowo wynajmowana.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców.
Obowiązki płatnika w zw. z umowami zlecenia dotyczącymi świadczenia usług opieki domowej na terenie Niemiec.
Wydatkowanie przychodu, uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego znajdującego się w Meksyku, nie będzie uprawniać do zwolnienia, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ponieważ nie spełnia przesłanki położenia w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia zleceniobiorców w celu wykonywania usług opieki domowej.
zwolnienie od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, świadczonych przez Spółkę, bez skierowania z NFZ: usług pobytów leczniczych na rzecz pacjentów indywidualnych pojedynczych zabiegów leczniczych dla pacjentów indywidualnych
opisana we wniosku darowizna będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn i będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn jeżeli faktycznie zostaną spełnione łącznie warunki wymienione w art. 4a ust. 1 pkt 1 i 2 ww. ustawy.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zleceniobiorcom zwrotnych zaliczek na pokrycie zwiększonych kosztów pobytu poza granicami kraju.
Wyłączenie od opodatkowania VAT świadczonych przez Gminę czynności wykonywanych za pośrednictwem Szkół, Przedszkoli i Domu Pomocy Społecznej i tym samym nieuznania Gminy w tym zakresie za podatnika VAT.
Zaliczka na poczet zwiększonych kosztów utrzymania zagranicą, której zwrot następuje przez potrącenie lub na skutek jej wcześniejszego zwrotu przez Zleceniobiorcę w ogóle nie stanowi przychodu w rozumieniu w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym z uwagi na to że ma charakter zwrotny, a zatem po stronie Zleceniobiorcy – w związku z jej wypłatą – nie powstaje przysporzenie majątkowe.
Usługi świadczone przez Wnioskodawcę w ramach pobytu w Domu Pomocy Społecznej nie podlegają/nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zwrotnej zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą oraz bezzwrotnej zaliczki na poczet wynagrodzenia zleceniobiorców w celu wykonywania usług pomocy domowej i opieki.
Stanowisko Wnioskodawczyni w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego jest nieprawidłowe w zakresie wyłączenia z przychodu Wnioskodawczyni, do którego – z tytułu odbywanej przez Wnioskodawczynię podróży służbowej – może mieć zastosowanie zwolnienie podatkowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy PIT, środków pieniężnych przeznaczonych na pokrycie kosztów
Wskazane przez Wnioskodawcę środki pieniężne stanowiące nienależnie pobrane świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego, nie stanowią wynagrodzenia za świadczenie usług podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, gdyż nie mieszczą się zakresie czynności wymienionych w art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Tym samym stanowisko Wnioskodawcy
W zakresie wyłączenia z opodatkowania czynności pobytu dzieci w przedszkolach publicznych ponad podstawę programową za które pobierane są opłaty, wyżywienia w przedszkolach publicznych oraz stołówkach szkolnych za które pobierane są opłaty, wydawania duplikatów legitymacji i świadectw szkolnych oraz nieujmowania ww. czynności w rejestrach VAT, deklaracjach VAT i JPK VAT.