Interpretacja w zakresie uznania Wydatków na Nabycie Prawa do Zarządzania Funduszami za koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów ww. Wydatków.
w zakresie ustalenia, czy wskazane w opisie zdarzenia przyszłego wydatki związane ze zbyciem Przedsiębiorstwa poniesione przed dniem zbycia Przedsiębiorstwa, będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów przez Wnioskodawcę
Czy wartość opłat notarialnych poniesionych w związku z nabyciem nieruchomości powinna być przypisana proporcjonalnie do wartości początkowej lokalu niemieszkalnego oraz prawa użytkowania wieczystego udziału w gruncie
1. Czy Koszty Zmiany Umowy Spółki mogą być zaliczane przez Zainteresowaną do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy CIT (w przypadku Zainteresowanej, która jest spółką z o.o.), z uwzględnieniem zasad określonych w art. 5 ust. 1 i 2 ustawy CIT? 2. Od jakiej daty rozpoczyna się okres, za który przychody i koszty wynikające z działalności Spółki Komandytowej, określone w art.
w zakresie sposobu i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków, o których mowa we wniosku.
Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - przy spełnieniu warunków wynikających z powyżej zacytowanych przepisów - w sytuacji gdy przychód uzyskany z ww. odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego dokonanego w 2016 r. wydatkuje w okresie począwszy od dnia tego zbycia nie później niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego
Wydatki związane bezpośrednio z realizowanym zamierzeniem Wnioskodawcy, które przekładają się wprost na osiągniecie przychodów z tytułu sprzedaży nieruchomości, będą mogły być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu w momencie, w którym zostaną osiągnięte odpowiadające im przychody.
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości w części dotyczącej zwolnienia z opodatkowania przychodów ze sprzedaży lokalu mieszkalnego wydatkowanego na zakup innego lokalu mieszkalnego i poniesione w związku z tym opłaty notarialne oraz jego wykończenie oraz na spłatę kredytu zaciągniętego na sprzedawane mieszkanie
Czy wydatki poniesione: na zakup mieszkania przy ul. X, opłaty notarialne związane z jego zakupem, opłacenie pośrednika przy zakupie mieszkania przy ul. Y oraz na jego remont można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży tego mieszkania?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia dodatniej wartości firmy z tytułu nabycia przedsiębiorstwa lub zorganizowanej jego części w drodze kupna.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy wyszczególnione we wniosku koszty uzyskania kredytu, koszty notarialne w całości lub w odniesieniu do poszczególnych składników, a także koszty z tytułu prowizji pośrednictwa sprzedaży oraz wydatki na remont lokalu udokumentowane fakturami VAT i paragonami stanowią koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia lokalu mieszkalnego?
Czy całość kosztów związanych z ustanowieniem zabezpieczeń w tym: koszty opłat notarialnych, sądowych i PCC związanych z ustanowieniem zabezpieczeń roszczeń obligatariuszy z tytułu emisji obligacji powinna być zaliczona (to kosztów uzyskania przychodów w roku podatkowym, w którym zostały poniesione tj. w momencie ich poniesienia czy też podlegają one rozliczeniu w czasie (proporcjonalnie do okresu
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że w momencie zbycia udziałów Spółki, objętych przez Spółdzielnię w zamian za Aport, kosztem uzyskania przychodów Spółdzielni będzie: a) w przypadku wniesionych środków trwałych bądź wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji wartość księgowa netto dla celów podatkowych ujawniona w księgach Spółdzielni, wg stanu na dzień wniesienia Aportu, tj.
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że w momencie zbycia udziałów Spółki, objętych przez Spółdzielnię w zamian za wkład pieniężny (w tym również w drodze dodatkowej wpłaty na poczet kapitału zakładowego do pełnej wartość nominalnej udziału po jej podwyższeniu), kosztem uzyskania przychodów Spółdzielni będzie kwota wpłaty równa nominalnej wartości obejmowanych udziałów (również w części stanowiącej
Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, że wydatki, które Spółdzielnia poniesie w związku z samą transakcją zbycia udziałów Spółki (tj. m.in. w postaci opłat notarialnych, wydatki na analizy, opinie oraz doradztwo, itp.) będą stanowić dla Spółdzielni koszty uzyskania przychodów.
Czy opisane koszty podróży służbowych związanych z procedurą przetargową, koszty opłat pocztowych i notarialnych związanych z przygotowaniem i wysyłką dokumentacji przetargowej oraz koszty usług prawniczych związanych z postępowaniami przed Urzędem Zamówień Publicznych Spółka powinna uwzględniać w wartości początkowej środków trwałych czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Czy koszty związane z emisją akcji w ramach programu motywacyjnego stanowią koszty uzyskania przychodu w momencie przekazania akcji managerom?
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z działalnością deweloperską wymienionych jako koszty bezpośrednio związane z przychodami wymienionym.