Ustalenie obowiązku podatkowego w Polsce i rozliczenie dochodów z pracy wykonywanej na terytorium Polski.
Zakres obowiązku podatkowego w rozumieniu art. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomościach przez rezydenta podatkowego ZEA.
Obowiązki płatnika w sytuacji wypłaty wynagrodzeń na rzecz niemieckiego rezydenta podatkowego.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy najemnej - Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Dochody osiągnięte od 2020 r. na terytorium Wielkiej Brytanii nie podlegają i nie będą podlegały opodatkowaniu na terytorium Polski. Wnioskodawca nie musi i nie będzie musiał wykazywać tych dochodów w zeznaniach podatkowych składanych na terytorium Polski.
Opodatkowanie zasiłku macierzyńskiego, renty socjalnej i rodzinnej wypłacanych z Polski po przeprowadzce do Szwajcarii.
Polski przedsiębiorca może czasowo delegować swoich pracowników do wykonania określonych zadań w innych krajach UE, najczęściej w ramach kooperacji z partnerami zagranicznymi. Skierowanie do świadczenia pracy w innym kraju niż Polska nie może pozbawić takiego pracownika przywilejów przysługujących obywatelom-pracownikom państwa unijnego. Ochrona polskich pracowników przed dyskryminacją w tym zakresie
Czy dochody uzyskane ze zbycia polskich obligacji skarbowych pochodzące z obrotu odbywającego się na nieregulowanym rynku pozagiełdowym spowodują powstanie po stronie Funduszu ograniczonego obowiązku podatkowego w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o CIT?
Skutki podatkowe umieszczenia na rachunku bankowym w Polsce środków pieniężnych uzyskanych z tytułu sprzedaży mieszkania położonego na terytorium Ukrainy okupowanym przez Rosję.
Obowiązki płatnika w związku z podpisywaniem umów zlecenia z obywatelami Ukrainy.
Dotyczy obowiązku podatkowego oraz opodatkowania dochodów na terytorium Polski.
Otrzymana przez Panią dywidenda może podlegać opodatkowaniu w Polsce oraz w ZEA zgodnie z uregulowaniami wynikającymi z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Jednocześnie przepis art. 10 ust. 2 Umowy przewiduje również ograniczenie tego opodatkowania w państwie źródła, a mianowicie podatek w ten sposób pobierany nie może przekroczyć 5%