Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji nabytych przed dniem 1 stycznia 2004 r.
w zakresie skutków podatkowych związanych z wejściem Wnioskodawcy na Giełdę Papierów Wartościowych
Kwestia możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 52 pkt 1 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku sprzedaży akcji pracowniczych.
Czy planowane przez Wnioskodawcę odpłatne zbycie akcji, o których szczegółowo mowa wyżej, będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy też podlegać będzie zwolnieniu od tego podatku?
Dochód uzyskany przez Wnioskodawcę w 2018 r. ze sprzedaży akcji powinien zostać opodatkowany podatkiem dochodowym wg stawki 19% na podstawie art. 30b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dochód ten nie mógł bowiem zostać objęty zwolnieniem od podatku przewidzianym w art. 52 pkt 1 lit. b tej ustawy, gdyż akcje nie zostały nabyte na podstawie publicznej oferty, a tym samym nie został
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem oferty publicznej akcji Spółki na GPW w sytuacji zaniechania tego projektu.
Czy wydatki poniesione dotychczas, jak również wydatki, które zostaną poniesione w przyszłości przez Wnioskodawcę w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem IPO oraz wprowadzeniem już istniejących akcji Spółki na GPW bez podnoszenia kapitału zakładowego, stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
w zakresie zwolnienia od podatku oraz stawki podatku dla świadczonych usług
w zakresie określenia momentu potrącenia kosztów pośrednio związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego
Zwolnienie z podatku VAT kompleksowej usługi wprowadzenia instrumentów finansowych do obrotu zorganizowanego i/lub przeprowadzenia ich sprzedaży w drodze oferty niepublicznej.
Czy sprzedane akcje przejęte w drodze spadku w roku 1995, a więc przed wejściem w życie ustawy o 19% podatku od zysków kapitałowych podlegają podatkowi? Jeśli tak, to którą cenę akcji (na jaki dzień) należy przyjąć do ustalenia kosztów uzyskania przychodu, tj. Cenę z okresu nabywania akcji przez zmarłego, Cenę z dnia nabycia przeze mnie prawa do spadku czy Cenę z dnia wejścia w życie Ustawy o 19% podatku
Czy przysługuje Wnioskodawcy zwolnienie podatkowe na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy należy zapłacić podatek od kwoty przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia akcji wykazanego w PIT-8C za 2013 r.?
nabywane przez Spółkę usługi (import usług) związane z przeprowadzeniem publicznej oferty oraz wprowadzeniem akcji do obrotu giełdowego spełniają przesłanki wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy i korzystają ze zwolnienia od podatku
Czy ma zastosowanie wyłączenie z opodatkowania na mocy art. 19 ustawy z dnia 12 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, oraz niektórych innych ustaw z (Dz. U. z 2003 r., Nr 202 poz. 1956)?
Czy wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od uzyskanego dochodu ze sprzedaży akcji nabytych przed 01 stycznia 2004r.?
Czy sprzedaż akcji w 2005 roku zakupionych w 1995 roku aktem notarialnym powołującym zawiązanie spółki akcyjnej (akcje założycielskie) podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w wysokości 19% dochodu uzyskanego z tej sprzedaży?
Czy dochód ze sprzedaży akcji zakupionych w 1991 roku przez podatnika na podstawie oferty nie mającej charakteru oferty publicznej, wolne jest od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy uzyskane przychody ze zbycia akcji nabytych przed 1 stycznia 2004r. podlegają opodatkowaniu podatkiem 19%.