Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.
Ustalenie, czy w razie odstąpienia od umowy darowizny zwrot Darowanego Mienia, którego dotyczy odstąpienie, albo jego równowartości w pieniądzu na rzecz darczyńcy (lub jego bezpośredniego spadkobiercy) będącego beneficjentem FR będzie stanowił świadczenie, o którym mowa w art. 2 ust. 2 ustawy o fundacji rodzinnej, mienie w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej albo świadczenie w postaci ukrytych
Rozliczenie i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki (opcja cash-out)
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po zwrotnym przeniesieniu prawa własności lokalu.
Określenie momentu obowiązku obniżenia podatku naliczonego w przypadku braku dostawy przedmiotu leasingu.
Zbycie nieruchomości. Zwrotne przeniesienie nieruchomości i ponowne jej zbycie. Czy pierwsze zbycie stanowi źródło przychodu? Podstawa obliczenia podatku w związku ze zbyciem tej samej nieruchomości po raz drugi (koszty uzyskania przychodów).
Obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego związanego z zaliczką na zakup lokalu z powodu odstąpienia od umowy.
Z uwagi na okoliczność, że zamierzają Państwo odstąpić od przedwstępnej umowy sprzedaży, nie dojdzie do czynności opodatkowanej i w związku z brakiem bezpośredniego związku między otrzymaniem zaliczki a czynnością opodatkowaną, na podstawie powołanego wyżej art. 91 ust. 7d ustawy dojdzie do zmiany prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony od towarów i usług, innych niż wymienione w ust
Zaliczenie wydatków do kosztów uzyskania przychodów w razie odstąpienia od umowy sprzedaży.
Czy w przypadku skutecznego odstąpienia w dniu 11 stycznia 2019 r. od umowy sprzedaży i zwrotu działek, w przypadku sprzedaży działek w całości lub pojedynczo transakcja będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Jednostronne odstąpienie od dochodzenia całości nieprzedawnionego roszczenia przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny spowodowało u Wnioskodawcy powstanie przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 tej ustawy. W rezultacie Wnioskodawca jest zobowiązany do opodatkowania takiego przychodu i wykazania go w zeznaniu
Czy poniesiona przez Wnioskodawcę kara umowna może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwoty odstępnego, wypłaconej na rzecz dzierżawcy w związku z rozwiązaniem umowy.
moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wdrożenie systemu informatycznego (pytanie Nr 1) skutki podatkowe zaniechania wdrażania systemu informatycznego (pytanie Nr 2)
Powstanie przychodu z tytułu odstąpienia od odsetek bez zgody dłużnika
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (obowiązek wystawienia informacji PIT-8C) bonifikata, której nie trzeba zwracać w związku z Uchwałą Rady Miejskiej podjętą na wniosek osoby zobowiązanej do jej zwrotu, w trybie art. 68 ust. 2c ustawy o gospodarce nieruchomościami, dla przypadku gdy Prezydent Miasta za zgodą Rady Miejskiej wyrażoną w formie uchwały, odstąpił od żądania
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu odstąpienia od umowy przedwstępnej.
Czy termin przedawnienia się roszczeń z notarialnej przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, w której występuje zabezpieczenie zadatkiem, albo termin uprawomocnienia się orzeczenia sądowego przyznającego prawo do zachowania zadatku, jest prawidłowym terminem uznania momentu powstania obowiązku podatkowego po stronie podatnika zachowującego zadatek?
Zwrot towaru jest na ogół spowodowany jego złą jakością lub istnieniem ukrytych wad. W takiej sytuacji kupujący może m.in. odstąpić od umowy z żądaniem zwrotu wynagrodzenia lub żądać wymiany wadliwego towaru na nowy, pozbawiony wad. Choć elementem wspólnym obu tych sytuacji jest zwrot towaru, to skutki podatkowe i bilansowe istotnie różnią się od siebie.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwoty odstępnego, wypłaconej na rzecz dzierżawcy w związku z rozwiązaniem umowy.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu zaniechanej inwestycji.
Pracodawca ma prawo podpisać z pracownikiem umowę o zakazie konkurencji, która zabrania wykonywania pracy dla podmiotu prowadzącego działalność konkurencyjną. Taka umowa może być zawarta na czas trwania stosunku pracy, a także po jego zakończeniu.