Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomości niezabudowanej i nieruchomościach zabudowanych.
Brak prawa do zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Nieuznanie dostawy Nieruchomości za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, brak zwolnienia od podatku dostawy Nieruchomości w ramach planowanej Transakcji, a także prawo Nabywcy do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktury dokumentującej dokonanie Transakcji.
Uznanie, że planowana transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz Nabywca będzie miał prawo do odliczenia i zwrotu podatku VAT
Uznanie Sprzedawców za podatników podatku VAT z tytułu sprzedaży Nieruchomości, opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia Nieruchomości.
Uznanie że aport będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT i nie będzie wyłączony z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, wniesienie Nieruchomości do Spółki w ramach Aportu, będzie opodatkowane VAT, zgodnie z art. 29a ust. 1 w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy VAT, podstawę opodatkowania VAT czynności wniesienia Aportu
Konsekwencje podatkowe wniesienia w drodze aportu Infrastruktury do Spółki.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wykonanie Usług Transakcyjnych przez Pośrednika.
Opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy realizacji tej transakcji.
Uznanie sprzedawcy za podatnika; sprzedaż udziału w nieruchomości będzie opodatkowana VAT; nabywcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia VAT od wydatków na nabycie udziału w nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Infrastruktury przekazanej nieodpłatnie na podstawie umowy koncesji, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem i refakturowaniem energii elektrycznej.
Podatek dochodowy, który zostanie zapłacony przez Państwa w Bośni i Hercegowinie od dochodu przypisanego do zakładu w Bośni i Hercegowinie, podlega odliczeniu od podatku dochodowego od osób prawnych w Polsce do wysokości limitu, obliczonego na podstawie art. 20 updop. Zaznaczyć należy, że kwota odliczenia nie może przekroczyć tej części podatku obliczonego przed dokonaniem odliczenia, która proporcjonalnie
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji, prawa Kupującego do odliczenia i zwrotu podatku oraz wliczenia kwot dodatkowych do podstawy opodatkowania.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości, możliwość zwolnienia od podatku sprzedaży Nieruchomości oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zakupem Nieruchomości
W zakresie opodatkowania sprzedaży Nieruchomości, braku zwolnienia od podatku VAT dostawy gruntu niezabudowanego przeznaczonego pod zabudowę oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przysługującego Kupującemu w związku z dostawą Nieruchomości w rozumieniu art. 86 ust. 1 Ustawy VAT.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia całości kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur związanych z zakupem towarów i usług niezbędnych do realizacji projektu, - Sposób dokonania korekty, - Nieuznanie za podstawę opodatkowania otrzymanych środków z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku od towarów i usług w związku z realizacją Projektu.
Przenoszone składniki majątkowe nie stanowią przedsiębiorstwa, ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie podlegają wyłączeniu z opodatkowania. Wynagrodzenie wypłacone Zbywcy (tzw. exit fee) podlega opodatkowaniu podatkiem VAT po stronie Zbywcy na zasadach ogólnych. Nabywca ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia świadczeń.