W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży nieruchomości, gdy nieruchomość ta usytuowana jest na dwóch działkach.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej przez jednego z małżonków.
Uznanie za ukryty zysk odroczonej zapłaty za kupioną nieruchomość – kredyt kupiecki.
Prawa do zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie rozporządzenia Minstra Finansów dla usługi zarządzania częściami niemieszkalnymi nieruchomosci mieszkalnej.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Po stronie Spółki powstaje przychód określony na podstawie art. 14a ustawy o CIT, który jednak może być pomniejszony o koszty podatkowe
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości mieszkalnej, miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym oraz nieruchomości niemieszkalnej.
Sprzedaż nieruchomości (lokali niemieszkalnych, prawa użytkowania wieczystego i udziału w częściach wspólnych nieruchomości) opodatkowana podatkiem od towarów i usług będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości niemieszkalnej będącej częścią masy spadkowej w upadłości konsumenckiej, która wykorzystywana była w działalności.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych.
Umowa (czynność) zamiany, w ramach której osoby z I grupy podatkowej zamieniają udział we własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym na własność lokalu mieszkalnego oraz udział we własności lokalu niemieszkalnego (hali garażowej) – nie wypełniła w całości warunków zwolnienia art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy dochód wynikający z różnicy pomiędzy przychodami otrzymanymi z tytułu zaliczek na pokrycie utrzymania części wspólnych wspólnoty a ich kosztami skoro zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów utrzymania części wspólnych podlega zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Czy otrzymane zaliczki z tytułu wpłat właścicieli na utrzymanie ich apartamentów
Zbycie nieruchomości stanowiących działki gruntu nr 1/19 i nr 3, jak również ewentualna sukcesywna sprzedaż w przyszłości posiadanych nieruchomości - jeżeli sytuacja Pana do tego zmusi - dokonywana w celu sfinansowania remontu i dostosowania dla potrzeb mieszkaniowych budynku gospodarczego oraz spłaty Pana zobowiązań finansowych nie będzie stanowić przychodów, o których mowa w przepisie art. 10 ust
Sprzedaż udziału 3/505 części w lokalu niemieszkalnym - wielostanowiskowym garażu stanowiącym odrębną nieruchomość wraz z przysługującym prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego nr 1 wraz z aneksem rowerowym nr 2 korzystała ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy będzie korzystała również sprzedaż udziału 2/505 w
Wynajem lokalu niemieszkalnego na cele mieszkaniowe służące zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy.
Czy umowa zamiany udziału w budynku mieszkalnym położonym na nieruchomości gruntowej oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych pomiędzy rodzeństwem będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy o PCC?
Czy umowa zamiany udziału w budynku mieszkalnym położonym na nieruchomości gruntowej oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych pomiędzy rodzeństwem będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy o PCC?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości przez Małżonka w działalności gospodarczej oraz obowiązek zapłaty daniny solidarnościowej.