Do sprzedaży lokali mieszkalnych nie znajdzie zastosowania zwolnienie od podatku wskazane w art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT.
Sprzedaż nieruchomości nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a ww. ustawy, w związku z upływem okresu pięciu lat liczonego od końca roku, w którym nastąpiło nabycie nieruchomości.
Kosztem uzyskania przychodu przy odpłatnym zbyciu nieruchomości, nabytej w drodze darowizny mogą być wyłącznie udokumentowane nakłady na nieruchomość zwiększające jej wartość, oraz kwota zapłaconego podatku od spadków i darowizn w takiej części, w jakiej ten podatek przypada na tę nieruchomość.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości otrzymanej w drodze spadku.
Możliwość skorzystania z zwolnienia przedmiotowego - wydatki na własne cele mieszkaniowe.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w mieszkaniu nabytego w spadku po matce
Zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży Nieruchomości.
Możliwość zastosowania zaniechania poboru podatku dochodowego od umorzonych kwot wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego - ulga termomodernizacyjna.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dla środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości i wydatkowanych na zakup mieszkania oraz działki.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej dla środków uzyskanych ze sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Polsce i przeznaczonych na spłatę kredytu hipotecznego w Wielkiej Brytanii.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dla przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości położonej w Polsce i przeznaczonego na nabycie nieruchomości w Niemczech.