Odnosząc się do możliwości skorzystania przez Państwa ze zwolnienia, o którym mowa w § 5 rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego, w stosunku do energii elektrycznej, której kosztem obciążani są najemcy, należy wskazać, że z przywołanego przepisu rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego wynika, że prawodawca przewidział możliwość zwolnienia z opodatkowania akcyzą zużycia
Dotyczy zwolnienia z obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od energii elektrycznej wytwarzanej w instalacji fotowoltaicznej, która będzie dostarczana najemcom lokali.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego budynkiem na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT.
Skutki podatkowe w podatku akcyzowym w związku z wykorzystywaniem przez najemców wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej energii elektrycznej, w zależności od ustalonego sposobu rozliczenia z najemcami.
Obowiązki podatkowe związane z uprawnieniem Spółki do skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem akcyzowym oraz brakiem zobowiązania do składania deklaracji podatkowych i prowadzenia ewidencji wyrobów akcyzowych.
W zakresie zastosowania zwolnienia od akcyzy i braku obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od energii elektrycznej wywarzanej w instalacjach odnawialnego źródła energii, wykorzystywanej na potrzeby monitoringu wizyjnego oraz na potrzeby wymienników ciepła oraz w zakresie braku opodatkowania podatkiem akcyzowym sprzedaży energii elektrycznej wywarzanej w instalacjach odnawialnego źródła energii podmiotowi
W zakresie zastosowania zwolnienia od akcyzy i obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od energii elektrycznej wywarzanej w instalacjach odnawialnego źródła energii.
W zakresie braku zobowiązana do zapłaty podatku akcyzowego w związku z obciążeniem najemcy zryczałtowanym kosztem energii elektrycznej wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej wchodzącej w skład kompleksowej usługi najmu wraz z mediami, oraz w w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia wynikającego zarówno z przepisu art. 30 ust. 1 i 2 ustawy o podatku akcyzowym jak i § 5 ust. 1 rozporządzenia
W zakresie uznania za podatnika podatku akcyzowego z tytułu sprzedaży i zużycia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej oraz określenia podstawy opodatkowania
Skutki podatkowe w zakresie podatku akcyzowego od wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne energii zużywanej na potrzeby własne, zużywanej przez najemców pomieszczeń, przekazywanej/odsprzedawanej koncesjonowanemu odbiorcy i dostawcy energii.
Dotyczy skutków podatkowych przeniesienia majątku przedsiębiorstwa do majątku prywatnego i możliwości opodatkowania najmu prywatnego ryczałtem.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy najmu. Środki otrzymane od najemcy tytułem zwrotu wysokości podatku od nieruchomości (koszt ten – zgodnie z umową – ma obowiązek pokrywać najemca) nie będą stanowiły dla Wnioskodawcy jako wynajmującego przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych od usługodawców w przypadku 1A, braku prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych od usługodawców w przypadku 2Ae oraz prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymywanych od usługodawców w przypadku 1B i 2B .
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu ustalenia przychodu z najmu w przypadku refakturowania opłat eksploatacyjnych.
Sposób ustalenia przychodu z najmu w przypadku refakturowania kosztów mediów.
Ustalenie przychodów z najmu - zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy w przedstawionej sytuacji prawidłowym jest przyjęcie – jako podstawy podatku dochodowego – kwoty czynszu najmu wskazanej w umowie, z pominięciem w podstawie opodatkowania opłacanych przez Najemcę za pośrednictwem Wynajmującego: czynszu na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej oraz kosztów eksploatacyjnych?
Interpretacja indywidualna w zakresie sposobu ustalenia przychodu z najmu.
Czy koszty dachu nad głową Wnioskodawcy i żony, związane z umową najmu okazjonalnego zawartą notarialnie, wynoszące ponad 25 000 zł rocznie, można uznać za wydatki na własne cele mieszkaniowe?
W zakresie, ustalenia podatnika podatku dochodowego od osób prawnych w stosunku do dochodów z najmu/dzierżawy nieruchomości dla której został ustanowiony zarządca sądowy.
określenie sposobu obciążania najemcy opłatami za media w związku ze świadczoną przez Wnioskodawcę usługą wynajmu lokalu mieszkalnego, zastosowanie zwolnienia od podatku dla opłat dotyczących lokalu mieszkalnego
1. Czy Wnioskodawca na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Ustawa) korzysta ze zwolnienia przedmiotowego z podatku dochodowego od odszkodowania wypłaconego przez Spółkę X? 2. Czy zasądzone na rzecz Wnioskodawcy odsetki ustawowe za opóźnienie należy opodatkować na podstawie Ustawy zgodnie ze stawką wynikającą z art. 27 ust. 1 Ustawy?
Czy przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy rozumieć tak, że odszkodowanie wypłacone Wnioskodawcy przez przedsiębiorstwo Y, w kwocie głównej 343.138,50 zł (trzysta czterdzieści trzy tysiące sto trzydzieści osiem złotych i 50 groszy) stanowi przychód Wnioskodawcy zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od