Prawa do odliczenia w związku z nabyciem nieruchomości rolnych i ruchomości w postaci maszyn i urządzeń rolniczych.
Skoro umowa darowizny przedsiębiorstwa będzie wiązała się z przejęciem długów, ciężarów i zobowiązań darczyńcy, to umowa ta będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Uznanie przejęcia przedsiębiorstwa w spadku za czynność neutralną na gruncie podatku VAT.
W zakresie nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania dostawy Lokali oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Nieuznanie zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktury dokumentującej nabycie składników majątkowych
Nieuznania zbywanych składników majątku za przedsiębiorstwo i zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowanie dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT przejęcia działalności produkcyjnej w ramach Transakcji oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z przejęciem przez Kupującego od Sprzedającego jego działalności produkcyjnej w ramach Transakcji.
Darowizna zorganizowanej części przedsiębiorstwa z ojca na syna, dokonana w akcie notarialnym.
Wniesienie przedsiębiorstwa spółki wodnej do spółki z o.o. w zamian za wydanie udziałów w podwyższonym kapitale spółki z o.o.
Realizacja Umów nie będzie stanowiła elementu transakcji zbycia przedsiębiorstwa/ZCP, wyłączonej z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT z tytułu przeniesienia Bazy Klientów, Transferu Pracowników, Zakazu Konkurencji oraz z tytułu Usług Najmu z uwzględnieniem art. 88 ustawy.
Uznanie Jednostki Biznesowej za ZCP i brak opodatkowania zbycia tej Jednostki.
Ustalenie, czy nabycie przez Spółkę przedsiębiorstwa Pożyczkobiorcy w drodze Datio in solutum spowoduje powstanie wartości firmy podlegającej amortyzacji podatkowej na podstawie art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT.
Zasady opodatkowania nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Skoro transakcja sprzedaży części działalności gospodarczej związanej z funkcjonowaniem Działalności Wyodrębnionej jest wyłączona z zakresu opodatkowania podatkiem od towarów i usług, to transakcja ta jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Gdy cena sprzedaży Przedsiębiorstwa zostanie określona na poziomie wyższym niż wartość rynkowa składników tego Przedsiębiorstwa i rozpoznają Państwo dodatnią wartości firmy w rozumieniu art. 16g ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, rozumianą jako nadwyżka ceny zakupu nad wartością rynkową składników majątku wchodzących w skład kupionej zorganizowanej części przedsiębiorstwa, dodatnia
W analizowanej sprawie będzie miał zastosowanie przepis art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, bowiem zorganizowana część przedsiębiorstwa spółki kapitałowej będzie wniesiona w zamian za udziały w innej spółce kapitałowej.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych będących przedmiotem dostawy za przedsiębiorstwo i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu opisanej transakcji.
Ustalenie, czy nabycie przez Spółkę przedsiębiorstwa Pożyczkobiorcy w drodze Datio in solutum spowoduje powstanie wartości firmy podlegającej amortyzacji podatkowej na podstawie art. 16b ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT.
Prawo do odliczenia podatku VAT wykazanego na fakturze wystawionej przez Zbywcę dokumentującej dostawę Nieruchomości zabudowanej.
Uznania składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia czynności Aportu tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości, jako niestanowiącej zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa, zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dostawy Nieruchomości w zakresie, w jakim od pierwszego zasiedlenia do momentu planowanej Transakcji upłynie okres ponad dwóch lat, oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia, brak zwolnienia
Czy w przypadku realizacji nowej inwestycji w rozumieniu art. 2 pkt 1 lit. b Ustawy o WNI, przy kalkulacji wysokości przysługującego Spółce zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o PDOP, w ramach uzyskanej DoW, Spółka może zaliczyć do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą, o których mowa w § 8 ust. 1 Rozporządzenia WNI, wymienione powyżej nakłady na