Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału nieruchomości (określenie upływu pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Ustalenie obowiązków podatkowych w przypadku zmiany rezydencji oraz konieczności opodatkowania składników majątku i zapłaty podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Czy spłata na rzecz byłego męża jest wydatkiem na własne cele mieszkaniowe i uprawnia do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawa do odliczenia w związku z nabyciem nieruchomości rolnych i ruchomości w postaci maszyn i urządzeń rolniczych.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości po podziale majątku wspólnego.
W sytuacji, gdy przychód z odpłatnego zbycia zostanie w całości przeznaczony przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe (zakup udziału w prawie własności lokalu mieszkalnego należącego do żony Wnioskodawcy), to wówczas uzyskany z tego tytułu dochód będzie w całości korzystał ze zwolnienia od podatku dochodowego.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie nieuznania Sprzedających za podatników VAT oraz braku opodatkowania podatkiem VAT przeniesienia własności Nieruchomości a także zwolnienia od podatku sprzedaży Nieruchomości, oraz możliwości rezygnacji ze zwolnienia.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości otrzymanej w darowiźnie od męża.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Planowana przez Wnioskodawcę sprzedaż Nieruchomości przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, będzie stanowić źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o PIT i będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie wyodrębnionych składników materialnych i niematerialnych, o których mowa we wniosku, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, których aport do Spółki z o.o. podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Transakcja przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, czynność nie podlegająca opodatkowaniu VAT.
Możliwość opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z najmu nieruchomości po likwidacji jednoosobowej działalności gospodarczej, a co za tym idzie, wycofaniu nieruchomości z jednoosobowej działalności gospodarczej i przekazaniu nieruchomości na cele prywatne.
Nieuznanie zbywanych składników majątkowych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu zawarcia tej transakcji.
Wycofanie nieruchomości ze środków trwałych Spółki cywilnej i przekazanie jej do majątków prywatnych wspólników będzie czynnością opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 7 ust. 2 pkt 1 ustawy korzystającą ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe wniesieniu wyodrębnionej części działalności gospodarczej należącej do Wnioskodawcy jako aportu do spółki.
Czy otrzymanie przez Fundację Rodzinną darowizny Zespołu składników będzie zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy PDOP po stronie Fundacji Rodzinnej, i w związku z tym, Fundacja Rodzinna nie będzie zobowiązana rozpoznać przychodu podatkowego dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w związku z otrzymaniem tej darowizny?
Czy w związku z planowanym podziałem Spółki Dzielonej przez wyodrębnienie Departamentu K do Spółki K po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości otrzymanych w wyniku podziału majątku małżeńskiego.
Uznanie, że składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a ich dostawa będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.