Skutki podatkowe otrzymania zwrotu na podstawie ugody z bankiem dotyczącej kredytu.
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Opodatkowanie kwot zasądzonych tytułem kosztów zastępstwa procesowego.
Czy Wnioskodawca uprawniony jest do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kwoty 2.317.274,44 zł wypłaconej (w związku odpowiedzialnością solidarną inwestora wynikającą z art. 6471 § 5 k.c.) na rzecz podwykonawcy tytułem nieopłaconej przez generalnego wykonawcę wartości wykonanych robót, oraz czy koszty te należy zaliczyć do kosztów innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami. Czy Wnioskodawca
Skoro zasądzony na Państwa rzecz zwrot nienależnie pobranego przez bank świadczenia nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, to odsetki, które zostaną Państwu wypłacone z tego tytułu również nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Do ww. odsetek zastosowanie ma zwolnienie przedmiotowe wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 95b ww. ustawy.
Moment ujęcia do podstawy opodatkowania kwoty należności głównej, odsetek ustawowych od należności głównej oraz kwoty zwrotu kosztów sądowych.
Czy koszty sądowe pierwszej i drugiej instancji stanowią koszt z odpłatnego zbycia tej nieruchomości (została ona zbyta innej osobie) zgodnie z art. 30e podatku dochodowego od osób fizycznych?
Obowiązki banku związane ze zwrotem kosztów sądowych i opłat z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego w ramach zawartych ugód sądowych i pozasądowych.
Czy w opisanym stanie faktycznym wydatki Wnioskodawcy na wynagrodzenie profesjonalnych pełnomocników w procesie sądowym, którego celem było doprowadzenie do przyrzeczonego nabycia akcji przez Pozwanego, są kosztami odpłatnego zbycia akcji?
Czy w opisanym stanie faktycznym wydatki Wnioskodawcy na wynagrodzenie profesjonalnych pełnomocników w procesie sądowym, którego celem było doprowadzenie do przyrzeczonego nabycia akcji przez Pozwanego, są kosztami odpłatnego zbycia akcji?
Czy w opisanym stanie faktycznym wydatki Wnioskodawcy na wynagrodzenie profesjonalnych pełnomocników w procesie sądowym, którego celem było doprowadzenie do przyrzeczonego nabycia akcji przez Pozwanego, są kosztami odpłatnego zbycia akcji?
Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawczynię na wynagrodzenie profesjonalnych pełnomocników w procesie, o którym mowa w stanie faktycznym, w części, w jakiej wydatki te nie zostały Wnioskodawczyni zwrócone przez Pozwaną, mogą zostać przez Wnioskodawczynię uwzględnione jako koszty odpłatnego zbycia akcji na podstawie art. 19 ust. 1 zdanie pierwsze w zw. z art. 17 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym
w zakresie ustalenia: -czy w przypadku określonym w pkt 1 (model standardowy), wartość odzyskanych Opłat sądowych nie będzie stanowić przychodu Wnioskodawcy w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych -czy w przypadku określonym w pkt 2 (model inwestorski) kwota uiszczanych przez Wnioskodawcę Opłat sądowych związanych z dochodzeniem należności Klientów będzie mogła być zaliczona do kosztów
uznanie kosztów postępowań sądowo-administracyjnych za wynagrodzenie z tytułu zawartej umowy służebności przesyłu i element podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług
Do kosztów uzyskania przychodu Wnioskodawca nie może zaliczyć należności objętych wyrokiem wydanym w sprawie nieuprawnionego wykorzystania fotografii, tj. odszkodowania oraz zadośćuczynienia, jak i odsetek od tych kwot, ale może zaliczyć kwotę kosztów procesu, w tym kosztów zastępstwa procesowego.
Od 7 listopada 2019 r. zacznie obowiązywać największa od kilkunastu lat nowelizacja procedury cywilnej. Wpłynie ona także na procesy toczące się przed sądami pracy. Jedną z nowości - odnoszącą się tylko do sądów pracy - jest zmiana przewidująca możliwość dalszego nakazania zatrudniania pracownika na czas procesu po nieprawomocnym przywróceniu pracownika do pracy przez sąd pierwszej instancji. Wcześniej
Od 7 listopada 2019 r. zmieni się procedura cywilna. Dotyczy to także spraw pracowniczych toczących się przed sądami pracy. Jedną z nowości odnoszącą się tylko do sądów pracy, do której warto przygotować się już wcześniej, jest zmiana przewidująca możliwość dalszego nakazania zatrudniania pracownika na czas procesu po nieprawomocnym przywróceniu pracownika do pracy przez sąd pierwszej instancji. Wcześniej
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Szpital z tytułu zasądzonych wyrokiem Sądu kwot odszkodowania z ustawowymi odsetkami, zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami, skapitalizowanej renty wraz z ustawowymi odsetkami, comiesięcznej renty wypłacanej na pokrycie zwiększonych potrzeb oraz kosztów procesu zapłaconych stronie postępowania i kosztów sądowych zapłaconych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, przychodu podatkowego oraz kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy w związku ze zbyciem w 2018 roku spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, na Wnioskodawcy ciąży obowiązek rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych od całości przychodu uzyskanego ze sprzedaży, tj. 145.000,00 zł, czy wyłącznie od kwoty przychodu odpowiadającej 1/4 udziału w nieruchomości (tj. kwoty 36.250,00 zł) nabytego w 2016 roku w wyniku działu spadku z obowiązkiem
Obniżenie podstawy opodatkowania o zapłacone odsetki oraz koszty sądowe związane ze zwrotem nienależnie pobranego świadczenia.
Czy do całości sfinansowanego ze środków własnych instytucji kultury (pochodzących z prowadzonej dodatkowo działalności gospodarczej) zwrotu dotacji Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, zawierającej część dofinansowania, kwotę odsetek za zwłokę oraz koszty sądowe można zastosować zwolnienie podatkowe.
Skutki podatkowe otrzymania wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości, odsetek oraz zwrotu kosztów sądowych.