Moment powstania obowiązku podatkowego i obowiązek wystawienia faktury w związku z bezumownym korzystaniem z przedmiotu dzierżawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT należności z tytułu bezumownego korzystania z przedmiotu najmu, anulowanie faktur, skorygowanie faktur oraz deklaracji podatkowych, zwrot podatku, wystawienie not księgowych.
Opodatkowanie nabycia udziału w nieruchomości otrzymanego w zamian za zrzeczenie się wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
Dotyczy braku opodatkowania podatkiem od towarów kwot z tytułu zwrotu pożytków uzyskanych przez posiadaczy samoistnych lub zależnych.
Zobowiązanie podatkowe z tytułu świadczenia obejmującego bezumowne korzystanie z nieruchomości przez A. w okresie od dnia skutecznego rozwiązania przez Państwa stosunku najmu, tj. od 1 lutego 2011 r. do momentu wystąpienia przez Państwa do sądu z pozwem o wydanie nieruchomości, tj. do 17 lipca 2012 r., na mocy art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej uległo przedawnieniu.
Opodatkowanie/brak opodatkowania przez miasto zwrotu pożytków przez posiadaczy samoistnych lub zależnych.
Moment powstania obowiązku podatkowego od depozytów wpłaconych przez Najemców nr 3-7 oraz opodatkowanie czynności bezumownego korzystania przez Najemców nr 1-3 z lokali użytkowych.
Otrzymane wynagrodzenie z tytułu korzystania z nieruchomości w przeszłości stanowi dla Wnioskodawcy przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Do przychodu tego nie ma zastosowania wskazane przez Wnioskodawcę zwolnienie z opodatkowania określone w art. 21 ust. 1 pkt 120 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jak również zwolnienie
Skutki podatkowe otrzymania wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z rzeczy wraz z odsetkami.
Kwestia możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów - w związku ze zbyciem lokalu użytkowego - spłat dokonanych przez Wnioskodawczynię na rzecz pozostałych współwłaścicieli lokalu z tytułu bezumownego korzystania z lokalu oraz z tytułu zniesienia współwłasności lokalu na jej rzecz.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania za bezumowne korzystanie z gruntu
Opodatkowanie bezumownego korzystania przez podmioty trzecie z lokali socjalnych oraz zastosowania zwolnienia od podatku dla bezumownego korzystania z lokali socjalnych przez podmioty trzecie.
Opodatkowanie świadczenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
możliwość zwolnienia z opodatkowania wynagrodzenia bezumowne korzystanie z nieruchomości
Czy wynagrodzenie wypłacone Wnioskodawcy z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości z uwagi na ustanowienie służebności przesyłu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też jest wolne od tego podatku?
Zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych korzysta jedynie odszkodowanie za rekultywację gruntów. Natomiast pozostałe środki, tj. odszkodowanie z tytułu pogorszenia nieruchomości, wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości oraz zadośćuczynienie, stanowić będą przychód z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1| pkt 9 ww. ustawy
Czy MZDiT jako podmiot, który dokonał wypłaty wynagrodzenia wraz z należnymi odsetkami na rzecz powodów - osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej z tytułu wyroku Sądu Okręgowego . I Wydział Cywilny z dnia 30 czerwca 2015 r., sygn. akt. ., utrzymanego w mocy wyrokiem Sądu Apelacyjnego . z dnia 19 maja 2016 r., jest zobowiązany na podstawie art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia zasądzonego z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości.
Jakie są skutki podatkowe otrzymania jednorazowej należności za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu bezumownego korzystania z nieruchomości.
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, wynagrodzenie za Bezumowne Korzystanie I otrzymane przez Wnioskodawcę oraz wynagrodzenie za Bezumowne Korzystanie II, które może zostać w przyszłości otrzymane przez Wnioskodawcę jest (będzie) przychodem zwolnionym od podatku PIT?2) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu podatkowego.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.